16 soovitust, mida tarka teha vanade katkiste sukkpükstega

Katkiseid sukkpükse saab nutikalt taaskasutada.Foto: Shutterstock

Lihtsaimad lahendused katkiste sukkpükste ennetamiseks on kas nende ostmise vältimine või paksemate sukkpükste valimine. See ei ole aga kõigi inimeste jaoks oma igapäevategevuste või riietumisstiili tõttu valik. Seetõttu tasub teada, kuidas sukkpükse parandada ja taaskasutada.

Kui sukkpükstesse väiksemad augud tekivad, saab nende hargnemise kiirelt tilga läbipaistva küünelakiga peatada. Kuigi katkised sukapüksid ei sobi avalikkuses kleidiga kandmiseks, siis on neid hea kanda krõbedama ilmaga lisasoojuseks või aiatöid tehes kaitsena putukahammustuste eest. Raskemate juhtumite puhul kuluvad ära mõned nipid, kuidas sukkpükse targalt ära kasutada.

Abivahend asjade ülesse korjamiseks

Kui katad sukkpüksiga tolmuimeja ava, saad sellega kergemaid asju nagu münte üles korjata. Kui münt veereb kitsa avaga kapi alla, kulub taoline “korjamismasin” vägagi ära.

Ebemeid eemaldav kinnas

Jalalabaosa saab käe otsas kasutada kindana, et loomakarvu ja ebemeid mööblilt eemaldada.

Kotike mänguasjade pesemiseks

Seo pisikesed mänguasjad sukkpüksi äralõigatud jalalabaosasse ning pista nõudepesumasinasse. Nii saad neid hõlpsasti pesta.

Lõng

Sukkpükstest saab sarnaselt T-särkidele teha lõnga, millest võib heegelda ja kududa näiteks vaipu. Täpsema inglisekeelse videojuhise, kuidas seda teha, leiab siit.

Mänguasja täitematerjal

Vanad sukkpüksid sobivad kenasti näiteks vanast sokist valmistatud nuku täitematerjaliks või lohku vajunud mänguasjale lisatäidiseks.

Nuustik

Sukkpüksi jalaosa saab täis toppida sukkpükste lõikamisest tekkinud jääkidega. Nii tekib sellest hea kiiresti kuivav kehašvamm.

Nöör taimede ülessidumiseks

Sukkpüksiribad sobivad hästi tomatitaimede ja teiste ronitaimede ülessidumiseks. Sukkpükstest lõigatud ribad on pehmed ja elastsed. Need ei lõika taime sisse ning neid on taime kasvades lihtne ümber siduda. 

Pakkepaberi hoidja

Sukkpükste jalaosad hoiavad pakkepaberi kenasti rullis nii, et see end lahti ei keri.

Patsikummid

Nullkulu jagab oma blogis nippi, kuidas meisterdada vanadest sukkpükstest patsikumme. Sisuliselt tuleb neist lõigata üks ringjas riba ning need seejärel patsikummiks rullida. 

Peapael

Paksematest sukkpükstest saab teha peapaela. Juhised valmistamiseks leiab siit.

Poleerimislapid

Vanade sukkpükstega on hea viksitud kingi või mööblit poleerida. Selleks otstarbeks saab neid korduvalt kasutada. 

Riiete ja rõivaste kotid

Paksemad sukkpüksid sobivad hästi ruumisäästvateks kinga- ja riidekottideks. Neid on mugav pagasisse pakkida.

Seebijääkide hoidja

Pisikesed seebitükkide jäägid võib panna sukkpükstelt ära lõigatud jalaosasse. Kui kotikesel on sõlm peal, saab seebitükkidemassi uuesti pesemiseks kasutada.

Sibulahoidja

Pane sibul sukkpüksi piklikusse osasse ning tee mõlemale poole sõlm. Lisa teine sibul ja tee sõlm ning jätka samamoodi. Valmis sibulaketi saab riputada näiteks nagi otsa. Nii on sibulatel piisavalt õhku ning need ei hakka idanema. 

Värvisõel

Vana värv, millega oma seinadel kriipse ja kraapse katame, võib olla tükkis. Sukkpükstega saab need tükid ilusti välja sõeluda. Selleks tuleb jalaosa üle värvipoti venitada.

Õhulõhnastaja kotike

Sukkpükstelt lõigatud labaosa võib täita lõhnavate taimedega, mis ruumile või lausahtlile lõhna annavad. Nii mõnigi hoiab kapis erinevaid taimi, et näiteks koisid eemale peletada. Soodaga täidetud sukkpüksid jalalabaosad saab pista haisvatesse kingadesse ebameeldiva lõhna eemaldamiseks. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.