Kuidas Eesti e-poed kavalalt oma kaupu pakendavad

Sageli kasutaakse saatmiseks teise ringi karpe.Foto: Shutterstock

Möödas on ajad, kus kliendid pidid postipakke saades tegelema ikka ja jälle masendava plastihunnikuga. Praeguseks võimaldavad paljud poed jätta kommentaari erinõudmistega ning ollakse teadlikumad ka keskkonnasõbralikumast pakendamisest.

Teise ringi pakendite kasutamine

Mitmed Eesti ettevõtted on aru saanud, et suurt osa tarbijatest ei huvita absoluutselt, millises pakendis tooted nendeni saabuvad. Näiteks Veganshopi e-poes kasutab 90 protsenti klientidest võimalust märkida linnuke kasti “soovin saada tellimuse taaskasutatud pakendis”. Tilk! pakub oma kodulehel võimalust osad tooted tellida ümbriskarbita ning taastäidetud teise ringi topsikus. Paljud öko-veebipoed kasutavad eraldi ütlemata tarnijatelt saadud pakendeid, mis kaupadest üle jäävad. 

Paberteip

Selleks, et mitte plastikut tekitada, teibitakse karbid kinni paberteibiga. Selle liimiks võib olla näiteks looduslik kautšuk. Paberteipi eraldi pakendiprügisse panema ei pea, vaid selle saab ümbertöötlusse suunata koos pappkarbiga.

Käsitööpakendid

Taluelu OÜ saadab oma pakke erivajadusega inimeste tehtud ümbrikes, mis on valmistatud plakatitest. Taolisi plakateid tekib palju näiteks kinodel, kuid kui seal keeldutatakse, siis saab neid küsida ka Facebooki grupist “Pakendite taaskasutus”.

Pehmendus

Zerowaste.ee pakib nõud ajalehepaberisse. Seda jääb palju üle näiteks erinevates ajakirjanduslikes väljaannetes. Mõned kasutavad pehmendusena õhitud ja maitsestamata plaksumaisi, teised lahustuvaid postipähkleid. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.