Vahva nipp, kuidas munakarp ilu heaks tööle panna

Foto: Pixabay

Naissoo esindajatel jagub iluvidinaid ja -vahendeid igasse tuppa ja riiuli peale ja kui sa just korraarmastaja ei ole, siis on nende hoidmiseks kasutusel eri suuruses karbikesed, kausikesed, vitsikud ja totsikud, mis ei mahu üksteise peale ära ja kitsamatesse kapikestesse ka mitte. Korra loomisel ja ka kappi ära mahutamisel saab aga appi võtta väga käepärase vahendi, nimelt vana munarkarbi.

Kui munad karbist otsa saavad, siis mina olen tavaliselt seda taaskasutanud kahel otstarbel, mille ühisnimetaja on transportimine. Kui käin turult uusi mune ostmas, siis võtan tühja karbi ühes ning lasen ostetud munad müüjal sinna laduda ja niimoodi võib üks karp kasutusel olla päris pikalt. Niisamuti saab munakarpi kasutada lihavõtete ajal värvitud munade transpordiks. Munakarp on ka superhea vahend väiksemate valmismuffinite transportimiseks, kui vaja neid külakostiks kuskile viia. Ta on piisavalt sügav, et muffinite peal olev kaunistus või kreem kenasti ühes tükis püsiks ja kannatada ei saaks.

Hiljaaegu aga avastasin, et kui lõikan munakarbi küljest ära kaane, siis mahub see mõnusalt kitsamasse vannitoa kappi ja et sinna saab näiteks laduda küünelakid ja muu ilukraami. Selles on muide väga hea hoida ka eeterlike õlide komplekti, need kipuvad kasutamisel pealt õliseks minema, aga munakarp hoiab kapiriiuleid määrimast. Niisamuti on munakarp hea koht patsikummide ja klambrite ja ehete hoidmiseks. Võib-olla mõtles munakarbi leiutaja kunagi tõesti nii kaugele, aga munakarbis on püstised auguga koonused, kuhu on hea riputada näiteks kõrvarõngaid. Selline süvendite ja aukudega süsteem paneb nagu iseenesest korda hoidma, endal ka ilus vaadata, kui asjad on n-ö omal kohal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.