27. novembril peetakse Riias neljandat korda jätkusuutlikkuse teemadele pühendatud foorumit Baltic Sustainability Forum, kus võtab sõna enam kui 70 valdkonna tippjuhti, poliitikakujundajat ning jätkusuutlikkuse eksperti Euroopast ja Baltimaadest.
Foorumi ja Baltic Sustainability Awards tegevjuht ja korraldaja Kristaps Cīrulise sõnul lähtub sündmuse programm kolmest suuremast juhtmõttest: ülemaailmsed trendid, regulatiivsed muutused ning ettevõtjate huvid. “Lisaks võtsime arvesse ettevõtjate tagasisidet ning vajadust praktiliste nõuannete järele, mis aitaksid jätkusuutlikkuse põhimõtteid oma äritegevustesse juurutada,” ütles ta.
Cīrulis selgitas, et foorumi tihedast kavas leiab mitmeid uuenduslikke teemasid nagu kuidas tehnoloogia ning innovatsioon saavad toetada jätkusuutlikkust ning kuidas saab AI-d kasutada keskkonnaprobleemide lahendamisel, näiteks kliimariskide prognoosimiseks ja ressursside haldamise optimeerimiseks.
“Lisaks on kõne all tööstusharude vaheline koostöö, kus arutleme, kuidas saavad turuosalised kestlikkuse eesmärkidel ühiselt tegutseda. Tegemist on uuendusliku ja tervikliku lähenemisega jätkusuutlikuse strateegiate valdkonnas,” rääkis Cīrulis. Samuti on kavas ettekanded jätkusuutliku rahanduse ja investeerimise ning ringmajanduse ja ressursside teemal.
Baltic Sustainability Forumi lavale astub kokku 70 jätkusuutlikkuse eksperti eri ärisektoritest, kes jagavad oma edulugusid ning praktilisi nõuandeid. Foorumi peaesinejate seas on ICA Gruppeni ettevõtte vastutuse juht Kerstin Lindvall, kes selgitab, miks kliendiuuringud on eksitavad ja mis tegelikult kujundab jätkusuutlikke tarbimisharjumusi.
Circular Design Labi ja Oxfordi kliimatehnoloogia algatuse kaasjuht Courtney Savie Lawrence ärgitab ettevõtjaid oma äritegevust kliimamuutuste kontekstis juba praegu ümber mõtestama. ESG-Europe direktor Kelly Kirsch kõneleb foorumil ESG aruandluse viimastest murrangulistest muutustest ja selgitab, miks varasemad mõõdikud enam ei tööta.
Ettekannetele kõrval toimuvad päeva jooksul töötoad, arutelud ja demoüritused. Environmental Impacts Academy kaasasutaja ja tegevjuht Poul Lindqvist uurib, kuidas muuta LCA (olelusring) ettevõtte konkurentsieeliseks.
ICA Gruppen jätkusuutlikkuse juht Jenny Lönn veab vestlusringi, mis keskendub kestlikkuse aruandluse direktiivile (CSRD) ja kogutavatle andmetele. 5–19-aastastele tüdrukutele suunatud liidri- ja ettevõtlikkuse programmi Future Heroes tegevjuhi Aina Špaca eestvedamisel aga arutletakse, kuidas noored ja järgmised põlvkonnad sunnivad ettevõtjaid parema homse nimel radikaalseid muutusi tegema.
Valdkonna ekspertide vestlusringis “AI anomaalia: algoritmid vs kliimameetmed” arutletakse, millised uutest tehnoloogiatest on kasutoovad ja millised on rohepesu. Demo alal saab tutvuda idufirmade uusimate tulevikutehnoloogiate ja -teenustega.
Foorumit peetakse 27. novembril Riias kinomajas “Splendid Palace”. Foorumile eelneb päev enne toimuv Baltimaade jätkusuutlikuma ettevõtte konkursi Baltic Sustainability Awards tseremoonia, kus jagatakse auhinnad 11 kategoorias kestlikkuse valdkonna edendavatele organisatsioonidele, sündmustele ja inimestele.
Baltic Sustainability foorumi päevakava ja piletite info leiab siit.
Üritust korraldab Läti innovatsiooni konsultatsiooniettevõte Helve koos peapartneri Rimi Balticuga. Algatust toetavad ka strateegiline metoodikapartner EY Baltic, partnerid Ignitis Group, Schneider Electric, CleanR Group, and Eleport.