31. jaanuaril toimus seitsmendat korda suur üle-eestiline Telia digikoristuspäev, mille raames korrastasid kümned tuhanded inimesed ning sajad asutused, ettevõtted, koolid ja organisatsioonid oma digielu. Lisaks tagastati vanu nuti- ja elektroonikaseadmeid teatud juhtudel lausa kärude kaupa.
Digikoristuspäeva veebilehele pani end sel aastal osalejana kirja enam kui 200 organisatsiooni ja ligemale 2000 eraisikut. Tegelik digikoristajate hulk oli siiski oluliselt suurem, kuna paljud inimeste, asutuste ja ettevõtete jaoks on saanud digikoristusest juba traditsioon ning igal aastal enda osalemisest eraldi märku ei anta.
Pea kõikjal Eestis tagastasid inimesed Telia esindustesse eri seadmeid alustades mobiiltelefonidest, digiboksidest ja tahvelarvutitest ning lõpetades sülerite, printerite ja lauaarvutitega. Samas sattus tagastatud kraami hulka ka veidi teistsugust tehnikat, alustades lokitangidest ja täiskasvanute leludest kuni väikeste külmikuteni. Lisaks soovis üks usin digikoristaja Telia Tartu Lõunakeskuse esindusse korraga tagastada lausa viis ostukärutäit vanu seadmeid.
Telia keskkonnaeksperdi Raina Jürgensi sõnul on positiivne näha, et digikoristusest on saanud paljude asutuste, ettevõtete ja inimeste jaoks traditsioon.
„Mitmed meie head partnerid, nagu näiteks Rohelise kooli võrgustik, on korraldanud oma digikoristuse aktsioone juba mitmeid aastaid ning kasvatanud koristuses osalejate hulka pidevalt suuremaks. Eriti tore on näha ja teada, et digikoristusest võtab osa nii suur hulk koole ja lasteaedu,“ märkis Jürgens.
Tartu loodusmaja (Rohelise kooli võrgustiku) kommunikatsioonispetsialist Liina Vakrööm tunnistas, et Rohelise kooli programm saavutas tänavu digikoristusega oma senise rekordtulemuse. „Osalema registreeris 230 õppeasutust. Lisaks tegime ühe Tartu sisuloojaga koos ka sotsiaalmeedia kampaaniat ja käisime „Terevisioonis“ oma plaanidest rääkimas. Meiega paralleelselt tegeles digikoristusega ka 50 kooli Norras, kellega me oma kampaania sisu sel aastal ühe haridusprojekti raames jagasime.“
Tänavuse digikoristuse mastaapi kasvatas ka asjaolu, et digikoristusse andis oma panuse avalik sektor eesotsas ministeeriumide ja IT-majadega ning erinevate asutustega.
Telia keskkonnaekspert Raina Jürgens tuletab meelde, et väikeelektroonikat on võimalik Telia esindustesse tuua endale sobival ajal aasta ringi ning selleks ei pea ootama digikoristuspäeva. „Sama moodi soovitame oma digimaailma korras hoida terve aasta jooksul,“ lisas ta.