Rohemajandus

Eesti päikesekatuste tootja valiti 100 maailma parima energeetika idufirma hulka

Roofit Solari päikesepaneelidega katus.Foto: Roofit Solar Energy

Neljandat korda toimuv Start-Up Energy Transition konkurssi korraldavad Maailma Energeetikanõukogu ja Saksamaa Energiaagentuur. Sel aastal osales rekordarv: 570 iduettevõtet 90 riigist. Roofit.solar valiti teist aastat järjest saja parima sekka.

Konkursil on viis erinevat kategooriat: digitaalsed energiasüsteemid, nutikas mobiilsus, taastuvenergia ja materjalid, jätkusuutlikule kvaliteetsele energiale ligipääs ja efektiivsed energialahendused.

„Oleme uhked neljandat aastat toimuva SETi üle, mis ühendab endas iduettevõtted, energiasektori huvipooled, poliitikud, erasektori, akadeemikud ja tudengid, kes töötavad kõik ühise eesmärgi nimel: vähendada CO2 jalajälge ning tunnustada innovatsiooni,“ ütles Andreas Kuhlmann, Saksamaa Energiaagentuuri tegevjuht. 

Maailma Energiakongress Abu Dhabis 2019. aastal. Pildil Kersti Kaljulaid ning Andres Anijalg.

Ettevõtete läbitav protsess on põhjalik ning koosneb mitmest etapist. Meeldida tuleb nii žüriile kui ka spetsiaalselt SETi jaoks loodud iduettevõtteid hindavale mudelile. Roofit.solari päikesekatused läbisid protsessi teist aastat järjest edukalt.

„Meil on hea meel, et meie panust märgatakse. Päike on seni veel ammendamatu taastuv ressurss, mida pole piisavalt igapäevaseks tarbeks kasutatud. Roofit.solari elektrit tootev teraskatus muudab päikeseenergia kasutamise jätkusuutlikuks ja mugavaks,“ sõnas Andres Anijalg, Roofit.solari kaasasutaja ja arendusjuht.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.