ERM korraldab enam kui 80 esinejaga rahvusvahelise jätkusuutlikkuse ja innovatsiooni konverentsi

Sündmuse akadeemiline programm toimub 31. oktoobril ja 1. novembril Eesti Rahva Muuseumis. Foto: Anu Ansu

Eesti Rahva Muuseum võtab 30. oktoobrist 2. novembrini luubi alla jätkusuutlikkuse igapäevaelus. Rahvusvaheline konverents „Jätkusuutlikkus praktikas: isetegemine, parandamine, taaskasutus ja innovatsioon” toob Tartusse 83 esinejat rohkem kui 15 riigist.

Konverentsi peakorraldaja, ERMi teaduri Tenno Teidearu sõnul on isetegemine, parandamine ja taaskasutus olnud minevikus tavapärane osa tarbimiskultuurist mitmetes kultuurides, sh ka läänemaailmas. Kuid kaasaja heaoluühiskonnas on need väärtused kaotanud oma keskse rolli.

„Konverents toob kokku teadlased ja spetsialistid paljudest riikidest ja regioonidest, et tutvustada traditsioonilisi jätkusuutlikke tegevusviise ning uusi kogukondlikke ettevõtmisi, mis lähtuvad ringmajanduse põhimõtetest ja kultuuripärandist,” lisas ta.

Konverentsil osalejad saavad nelja päeva jooksul kuulata ettekandeid, mis lahkavad isetegemist ja innovatsiooni läbi aegade ning osa võtta töötubadest ja tuuridest. Lisaks kultuuriteadlastele ja muuseumispetsialistidele jagavad oma teadmisi ka käsitööteadlased, disainerid ning muutuste eestvedajad.

Konverentsi plenaarettekandeid teevad Cornelli Ülikooli professor Steven J. Jackson USA-st ning Andrés Bello Ülikooli professor Tomás Errázuriz ja San Sebastiáni Ülikooli professor Ricardo Greene Tšiilist.

Sündmuse akadeemiline programm on 31. oktoobril ja 1. novembril Eesti Rahva Muuseumis. Tervikprogramm sisaldab ka Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi näituse „Peedist pesumasin” külastust 30. oktoobril ning 2. novembril tuure Tartu paranduskodades ja jäätmekäitluskeskustes, nagu Paranduskelder, Emajõe Aed või Meeste Koja Tartu Kuur.

Alates juunist on müügis konverentsi „Jätkusuutlikkus praktikas: isetegemine, parandamine, taaskasutus ja innovatsioon” sooduspiletid. Täiendavad soodustused laienevad osavõtjatele Eestist, rahvusvahelistele tudengitele ning neile, kes soovivad osaleda veebis. Piletimüügi esimene laine lõpeb 31. augustil, seejärel tõuseb ka hind.

Konverentsi korraldab Eesti Rahva Muuseum koostöös näituseprojektiga „Peedist pesumasin“, mida kureerivad Eesti Maanteemuuseum, Eesti Põllumajandusmuuseum ja Tartu Linnamuuseum. Konverents ja näitus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmist.

Rohkem infot konverentsi kodulehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.