Rohemajandus

Idufirma Pagerr soovib sel aastal säästa 200 000 puud

Täiendatud: Pagerr võitis Ajujahi

Pagerri meeskond.Foto: Pagerr.

Eestis läheb iga päev raisku umbes 50 tonni paberit, sest trükikodadel pole trükipoognatel olevatele vabadele aladele õigel hetkel midagi printida. Eesti noored on võtnud südameasjaks see raiskamine peatada ning loonud trükiteenuste platvormi Pagerr, mis võitis ühtlasi ka Ajujahi ära.

Pagerr on ettevõte, mis muudab trükiste tellimise eraisikutele ja ettevõtetele lihtsamaks ja soodsamaks. Ettevõte aitab säästa loodust tänu spetsiaalsele trükiste optimeerimise viisile, mis muudab kasutamata jäänud trükipotentsiaali uuteks klientideks. Pagerri veebikeskonnas saavad ettevõtted tellida erinevaid trükiseid, mis siis omakorda lisatakse automaatselt trükiplaatidel olevatele vabadele aladele.

Trükiplaat on suur paber, kuhu tellimused paigutatakse. Kuna trükikojad ei jõua liiga palju optimeerimisega tegeleda, jääb paberile tavaliselt 7-20% vaba ala, mis sellisel juhul läheb prügisse. Kui Pagerri keskkonnas tehakse tellimus, pannakse see töösse esimeses trükikojas, kus tellimus lisatakse sel hetkel trükiplaadil saadaolevale vabale alale. Trükikoda saab nõnda endale lihtsasti juurde uusi kliente ega pea muretsema suurema töömahu pärast. Ülejäägile trükkides puudub trükise alustustasu ning lisanduv paberikulu. 

Pagerri asutaja Rudolf-Gustav Hanni on töötanud kaheksa aastat kirjastuse juhina. Idee sai alguse, kui Rudolf külastas üht Eesti trükikoda ning selle juht uuris, mida võiks teha igapäevaselt raisku mineva paberiga, mida on nende hinnangul vähemalt seitse protsenti päevas trükitud paberihulgast. “Mõtlesin, et ma ei suuda kunagi ise välja mõelda nii palju ägedaid tooteid, mida nii suure koguse paberiga ette võtta.

Arvutasime, et suudaksime teha Eesti aastasest paberi ülejäägi kogusest terve maailma Harry Potteri tiraaži ja paberit jääks ikka veel üle. Seepärast võtsime eesmärgiks leida ülejäävale paberile kasutuse,” lisas Rudolf. “Läbi Pagerri trükkides saame pakkuda kõige loodussõbralikumat trükilahendust ning lisaks kuni neli korda soodsamat trükihinda.”

Pagerri meeskond osaleb ka Ajujahi konkursil kümne parima seas. Pagerri kaasasutaja Elo Johanna Kuklane kiidab kogemust: “Ajujaht on andnud meile tohutul hulgal teadmisi, kuidas oma ettevõtet edasi arendada ning pannud meid mõtlema veel suuremalt kui enne. Loodame oma ideega, aidata Eesti loodust ning lihtsustada nii trükikodade tööd kui ka trükiste tellimisprotsessi.” 

Ajujahi tiimijuht Harri Tallinn ootab huviga Pagerri järgnevaid samme turul: “Pagerr kombineerib kaks olulist trendi: mugav ja lihtne kasutajakogemus teenuse kasutamisel ning jääkide vähendamine tootmises. Erinevate partneritega Eestis on Pagerr oma teenust juba edukalt testinud, ootan huviga, kuidas neil hakkab edenema igapäevane klientide teenindamine ja väljapoole laienemine.”

Praeguseks on loodud mugav veebileht trükiste tellimiseks ja rakendus, mis lisab trükikodades trükiplaatidele automaatselt uued tellimused. “Testime hetkel loodud rakendust trükikodadega ning ootame kõiki trükiste tellimisega kokku puutuvaid inimesi meie platvormi testima ja meile tagasisidet andma,” lisab Toivo.

Loe siit lähemalt, mida arvasid Ajujahi kohtunikud Pagerri võidust.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.