Rohemajandus

Konverentsil tuleb jutuks ringmajanduse rakendamine kohalikul tasandil

Biojäätmed Hiiumaal. F: Eesti Ringmajandusettevõtete Liit

Teeme Ära SA koos Tallinna Ülikooliga korraldab täna Tallinnas Eesti esimene Zero Waste’i konverentsi, mis vastab küsimusele, kuidas rakendada ringmajandust kohalikul tasandil.

Teeme Ära SA tegevjuht Kadi Kenk sõnas, et konverentsil osalejate jaoks peaks rohepöörde sõna muutuma sisuliseks.

“Me mitte ei unista, vaid räägime sellest, kuidas saab ühes KOV-is tekkida vähem kui sada kilo jäätmeid inimese kohta, suunata ringlusse üle 60 protsenti materjalidest ning seejuures vähendada kulutusi jäätmehooldusele,” lausus ta. “Konverents ja välja töötatud materjalid annavad osalejatele uutmoodi praktilise lähenemisnurga ringmajandusele ja sellele, kuidas sellest rääkida.”

Konverents sünnib koostöös osalejatega, kes saavad valida mitme töötoa vahel. Töötubades toimunu võetakse kokku ühisaruteluga, mida juhib Triin Toomesaar.

Konverentsil tutvustatakse materjale, mille on Teeme Ära SA välisekspertide tiimiga ringmajanduse rakendamise abiks kokku pannud. Zero Waste’i saadiku ja koolitaja koolituse õppekava ning neid toetava käsiraamatu koostamist juhtinud Kadri Kalle ütleb: “Lisaks sellele, et oma materjalides oleme lahti kirjutanud, mida Zero Waste süsteemsel tasandil tähendab, on ehk kõige olulisem, et oleme kokku pannud hulga praktilisi nõuandeid, kuidas seda kõike efektiivselt õpetada, võttes arvesse uusimaid hariduspsühholoogia teadmisi.”

Konverentsi eel ja järel toimub neljapäeval kolm töötuba Tallinna Ülikoolis. Kohe pärast konverentsi kolmapäeval esilinastub kell 18 BFM-i Supernoova kinos Jaak Kilmi, Aleksandr Heifetsi ja Kiur Aarma dokumentaalfilm “Teeme ära!”/”Let’s Do It!”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.