Rohemajandus

Lego asendab 2030. aastaks toornaftast klotsid jätkusuutlikumate materjalidega

Hetkel on klotsid tehtud toornaftast valmistatud akrüülnitriilbutadieenstüreenist.Foto: Shutterstock

The Telegraph vahendab Lego teadet, et järgneva kümnendi jooksul soovitakse kõiki legoklotse teha jätkusuutlikest materjalidest. Hetkel on plaanis kasutada plastikut, mis on valmistatud puidust või suhkruroost. Klotsid jäävad sama värvilisteks ja vastupidavateks.

Hetkel on klotsid tehtud toornaftast valmistatud akrüülnitriilbutadieenstüreenist. Lego investeerib miljoneid materjali muutmisse. “Peame testima palju variante, mis ei tööta, enne, kui leiame midagi, mis töötab. See pole kerge ülesanne,” ütles Lego juht Niels B. Christiansen Taani ajalehele Børsen.

2018. aastal teatas ettevõte, et selle mängupuud ja -põõsad tehakse polüetüleenist, mis toodetakse suhkruroost etanooliga. Hetkel moodustavad need kaks protsenti ettevõtte toodangust. Aarhusi ülikooli teadlased ütlesid eelmisel aastal, et nad on kindlad, et suudavad Lego palvel alternatiivseid materjale uurida ning leiutada keskkonnasõbralikke klotse. Keemiainsener Emil Anderseni sõnul usutakse, et uutest ja jätkusuutlikumatest materjalidest tehtud klotsid võivad olla sama vastupidavad.

Alternatiivsete materjalide kasutuselevõtul võib olla ettevõtte keskkonnajäljele tohutu mõju. Lego müüb aastas enam kui 140 riigis 75 miljardit klotsi. Klotse on 3700 eri tüüpi. Lisaks valmistatakse 700 miljonit minirehvi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.