Rohemajandus

Maailma keskkonnasõbralikuimaks peetava tualettpaberi müüja varud said otsa

Inimesed varuvad massiliselt tualettpaberit, et olla valmis ajaks, mil tuleb koroonaviiruse tõttu kodus püsida.Foto: Shutterstock

Ühe maailma keskkonnasõbralikuimaks peetava tualettpaberi tootja Who Gives A Crap varud on täiesti otsas. Kogu tualettpaber osteti ära nii Austraalias, Suurbritannias kui ka Ameerikas. Ka Eesti ühe edasimüüja Greenbee poes on paber välja müüdud.  Inimesed varuvad massiliselt tualettpaberit, et olla valmis ajaks, mil tuleb koroonaviiruse tõttu kodus püsida.

Who Gives a Crap müüb 100 protsenti ümbertöödeldud paberist tualettpaberit. Rullid on pakitud kirevasse paberisse ja seejärel pappkasti, mistõttu paljud plastprügi vähendada püüdvad inimesed nende rulle tellida eelistavad. Ümbrispaberit kasutatakse näiteks kinkide pakkimiseks. Poole kasumist annetab ettevõte tualettide ehitamiseks kriitilistes piirkondades, kus inimestel ei ole neile ligipääsu.

Väidetavalt pole lausa 40 protsendil maailmast ligipääsu tualettruumile. Iga aasta sureb 298 000 last kõhuhädadesse, sest nende piirkonna vesi ei ole puhas ning hügieenitingimused on kehvad. Seega, seetõttu sureb 800 last päevas ja üks laps iga kahe minuti tagant. 

Tänaseks on ettevõte olukorra parandamiseks annetatud 1,5 miljonit eurot. Organisatsioonid, mis annetuste toel suure mõjuga lahendusi ellu viivad, on WaterAid, Sanergy, Lwala Community Alliance ja Shining Hope for Communities. Ülejäänud pool rahast läheb suuresti ettevõtte arendamiseks: uute inimeste palkamiseks, tootearenduseks ja jaotuskeskuste rajamiseks.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses