Toidu massiline varumine on suurendanud ka koju tellimist kohalikelt talunikelt

"Eks kaup lõpeb varem otsa kui eelmistel aastatel, juhul kui see samamoodi jätkub," ütles Vallo Meigo.Foto: Shutterstock

Lisaks e-poodidest toidukaupade ostmisele on kasvanud ka kohalikelt talunikelt kojuveoteenuse tellimine. Mahetalunike eripära seisneb selles, et nad ei käi vedu tegemas igapäevaselt, vaid mõned korrad kuus. Nüüd tuleb käikude sagedust suurendada.

“Ikka on rohkem. Loogiline ju,” ütles Jaano Loodus Talutoodangust küsimuse peale, kas ka nende tellimuste hulk on tõusnud. Siiski ei pea ta mahetalunikke suurte kaubanduskettidega võrreldavaks: “Orgaaniline toodang ei ole massitoodang. Eestis on orgaanilise tegijaid vähe ja kogused on väikesed.” 

Talutoodang toob juurikaid koju soovi korral lahtiselt pappkastis. Lisaks müüakse kapsaid, leiba ja moose. Kodulehel võib näha rohkelt hoiatusi, et mitmed kaubad on juba läbi müüdud või otsakorral. 22. märtsi Tallinna tellimuste lisaring on lukus, kuid Tartu tellimustele paistab veel ruumi olevat.

Ka Pihlaka Talu tellimuste hulk on kasvanud ning väga palju on uusi kliente tulnud: “Eks kaup lõpeb varem otsa kui eelmistel aastatel, juhul kui see samamoodi jätkub. Võib-olla aga varsti enam ei osteta, kõik nosivad oma tagavarasid,” ütleb Vallo Meigo Pihlaka talust.

Pihlaka Talu veab Tallinna ja Pärnu kodudesse mahekaupa erinevatest taludest. Mujale Eestisse saadetakse kaupa Smartpostiga. Valikus on rohkelt hoidiseid, kuivaineid, õlisid, kala, juurikaid, mahlu jpm. Suur osa on mahetoodang.

Endale lähimatest talunikest saab hea ülevaate maakonniti Otse Tootjalt Tarbijale kodulehelt. Jaga kommentaarides, kas sul on mõni oma talunik, kelle käest toitu tellid?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.