Rohemajandus

Video: Saksamaal 12 päevaga ehitatud ökomajal kasutati Eesti päikesekatust

12 päevaga pandi see maja püsti.kaaader videost.

Eesti ettevõte Roofit Solar Energy teeb katusepaneele, mis kannavad endas päikesepaneeli funktsiooni. Eelmise aasta detsembris ehitas nende katusepaneele kasutades maja ettevõte, mis spetsialiseerub väikestele tarkadele ehitistele. Nende majad on ehitatud kasutades loodust silmas pidavaid nutikaid materjalilahendusi ning mõeldes väikesele jalajäljele ja eelarvele.

Roofit Solar Energy asutaja Andres Anijala sõnul maksab taoline katus koos paigaldusega 16 000 eurot. Hinnas sisalduvad ka päikesekatus, tavakatus, vihmaveekatus jmt.

“Päikeseosa tasuvus on Saksamaa elektrihindade kontekstis umbes seitse aastat. Lisaks sellele maksab päikesekatuse osainvesteering tagasi ka kogu ülejäänud katusematerjali ja paigaldusega seotud kulud. Tavaline katus ei maksa ennast kunagi tagasi, oota kasvõi sada aastat,” ütles Anijalg.

See, kas katus elektrivajadused ära tasub, sõltub majaelanike tarbimisharjumustest. “Lihtsalt kütte ja tavapärase olmeelektri puhul on maja aasta lõikes energiapositiivne. Talvel tuleb võrgust juurde osta ja suvel saab ülejääva elektri võrku müüa,” lisas Anijalg.

Vaata, kuidas Saksamaal üks selline ökomaja 12 päevaga püsti pandi.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses