Baltimaade esimesele jätkusuutlikkuse ja innovatsiooni auhinnale esitati üle 300 kandidaadi, veerand neist Eestist

F: Pixabay

Baltimaade esimesele jätkusuutlikkuse ja innovatsiooni auhinnale „Rimi Baltic Sustainability Awards“, mis ärgitab ettevõtteid ja organisatsioone tõstma esile oma saavutusi säästva ja keskkonnasõbraliku tegevuse edendamisel, kandideerib 323 projekti.

Jätkusuutlikkuse ja innovatsiooni auhinnale laekus kokku 323 taotlust. Keskkonnamõju kategoorias nomineeriti 137 saavutust, roheinnovatsiooni auhinnale esitati 103 taotlust, millest 71 idufirmade poolt, ning muutuste saadiku ehk säravaima jätkusuutlikkuse eestvedaja tiitlit asus püüdma 82 kandidaati.

Taotlusi laekus kõikjalt Baltimaadest – kolmandik avaldustest tuli Leedust, veerand Eestist ning kõige aktiivsemad olid Läti ettevõtted ja muutuste saadikud, esitades veidi üle 40% taotlustest.

„Kuigi jätkusuutlikkuse ja innovatsiooni auhinda antakse Baltimaades välja esimest korda, on vastukaja kõigis kolmes riigis olnud tõesti arvestatav,” ütles innovatsioonile keskendunud konsultatsioonibüroo Helve asutaja Marija Ručevska. “See tõestab, et ettevõtted ja organisatsioonid mitte ainult ei mõtle uuendustele jätkusuutlikkuse vallas, vaid juba rakendavad neid edukalt ning on valmis oma kogemusi jagama. Eriti tuleb esile tõsta rohkeid taotlusi idufirmade poolt – see annab lootust, et Balti riigid suudavad leida toimivaid lahendusi neid ees ootavatele keskkonna-alastele ja ühiskondlikele väljakutsetele.”

Kõikide kategooriate finalistid avalikustatakse 25. novembril. Keskkonnamõju ja roheinnovatsiooni kategooriates pääseb igast tegevusvaldkonnast finaali Balti riikide üldtasandil kolm kandidaati, muutuste saadiku kategoorias pääsevad finaali kolm esindajat igast riigist eraldi.

Finaliste aitavad valida jätkusuutlikkuse ja innovatsiooni rahvusvahelised asjatundjad. Keskkonnamõju hindajate paneeli juhib ettevõtte ActNow Ventures asutaja Wallace Green, roheinnovatsiooni žürii eesotsas on innovatsiooni ja jätkusuutlikkuse konsultant dr Johanna Brown ning muutuste saadikute kategooria žüriid juhib ettevõtte tech2impact asutaja Sasha Lipman.

Konkursi hindamismetoodikat aitas koostada üks Euroopa rohetehnoloogia liidritest, esimese ettevõtete heitkoguste jälgimiseks ja vähendamiseks mõeldud tarkvara loonud ettevõte Plan A. Žürii töösse panustab oma teadmiste ja kogemustega ka konsultatsioonifirma PwC.

„Meil on hea meel liituda uue algatusega, mis edendab kogemuste ja teadmiste jagamist jätkusuutlike protsesside osas ettevõtetes ning ühiskonnas tervikuna. Rõõm on tõdeda, et konkursile esitati nii palju taotlusi. Jätkusuutlikkus on ettevõtete jaoks üha olulisem päevakorrapunkt ning kui hindame seda, mis juba tehtud, inspireerime neid, kellel on need sammud alles ees,“ lausus PwC jätkusuutlikkuse teenuste juht Maija Orbidāne.

Konkursi „Rimi Baltic Sustainability Awards“ võitjad kuulutatakse välja 9. detsembril toimuval auhinnatseremoonial konverentsi Future Forum lõpus. Üritus toimub veebis ja kõik huvilised on oodatud registreeruma ürituse kodulehel www.balticsustainabilityawards.eu.

Konkurssi korraldab innovatsioonile keskenduv konsultatsioonibüroo Helve koostöös peamise partneriga Rimi Baltic. Üritust toetavad ka e-lahendusi pakkuv ettevõte Dokobit, PwC ja Citadele pank.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.