Rohetehnoloogia

Eesti ettevõte Solarstone hakkas tootma päikesepaneelidega autovarjualuseid

Foto: Solarstone

Kodumaine ehitisintegreeritud päikesepaneelide tootja Solarstone hakkas valmistama paneelidega kaetud varjualuseid. Lisada tuleb vaid laadija ning soovi korral ühendada süsteem elektrivõrku. Nii saab elektriautot laadida roheenergiaga.

Maksimaalse laadimisvõimekuse saamiseks on päevasel ajal võimalik päikeseenergiat ja võrgust tulevat elektrit kombineerida. Soovi korral saab äpi abil teha lihtsa seadistuse nii, et autot laetakse ainult päikesepaneelide abil ja võrgust elektrit juurde ei osteta. 

Päikesevarjualused pole mõeldud ainult elektrisõidukite laadimiseks. Toodetud energiat saab edukalt ära kasutada lähedalasuvas majapidamises või ettevõttes või müüa elekter tagasi võrku ja teenida tulu.

Päikesepaneelidega autovarjualused pakuvad maapealsete PV-süsteemidega võrreldes tõhusamat ja märkamatumat viisi päikeselt energia kogumiseks. Lisaks laadimisvõimekusele pakub varjualune sõidukitele varju, vähendab elektrikulu ja halva ilmaga seotud hoolduskulusid. 

Eramajadele pakub Solarstone standardlahendusena üht positsiooni ehk kahe auto kohaga varjualuseid, millele mahub 18 päikesepaneeli võimsusega 370 W, tehes koguvõimsuseks 6,6 kWp.

Korterelamute parklatesse sobib sarnane lahendus, kuid positsioone saab kerge vaevaga vastavalt vajadusele juurde lisada. Ka ärihoonete parklatesse on varjualuste lahendused välja töötatud.

Rohegeenius on varem kirjutanud Solarstone’i viilhallidest, mis on kaetud päikesepaneelidega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.