Enefit avab Muhumaa südames elektriautode ülikiirlaadija

Enefit avab homme Muhumaal Liival küla uusima ja kiireima Enefit Volt elektriauto laadimispunkti. Uus laadija on võimsusega 160 kW, mis tähendab, et 100 km läbisõidu laadimiseks kulub laadijal alla 10 minuti.

„Muhumaa, mis on eriti suvekuudel populaarne sihtkoht, on ideaalne paik uue ülikiirlaadija paigaldamiseks, pakkudes elektriauto omanikele mugavat laadimisvõimalust ka puhkusel olles,“ ütles Enefit Volti äriarendusjuht Kert Pääbo.

„Elektriautodele üleminek on tuleviku suund ning Enefit soovib oma tegevustega toetada ja julgustada inimesi selle sammu astumisel. Mugavate ja kiirete laadimisvõimaluste pakkumine on oluline osa sellest protsessist,“ lisas ta.

Muhu vallavanema Raido Liitmäe sõnul oskavad muhulased hoida ja edasi kanda oma ajaloolist kultuuripärandit, olles samas avatud kõigele uuele.

„Meie tuleviku edu võti seisnebki selles, kuidas oskame ühendada oma pärandi tänapäeva vajaduste ning innovatsiooniga. Nii arvestasime elektriautode laadimispunkti rajamisega juba kolm aastat tagasi uue avaliku parkla ehitamisel ning täna saame tänada Enefiti senise ja kindlasti jätkuva hea koostöö eest,“ ütles ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.