Rohetehnoloogia

Päikesekatuse tootja Solarstone kaasas 10 miljonit eurot

Foto: Solarstone

Eesti päikesekatuste idufirma Solarstone kaasas 10 miljoni euro suuruse kapitali, mis aitab ettevõttel laieneda üle Euroopa. Ettevõte soovib muuta hoonetesse integreeritud päikeselahendused ehitamise standardiks.

Solarstone’i investeeris varahaldusettevõte Biofuel, mis keskendub keskkonnasõbralikule puidu rafineerimisele, säästvale metsamajandusele,  energiamajandusele ja tootmisele.

Solarstone on praeguseks kaheksas riigis paigaldanud 700 päikesekatust. Ettevõtte kaasasutaja ja tegevjuhi Silver Aedniku sõnul on energiatootmise ja -tarbimise mudelid suures muutumises – mikrotootjate energia tasakaalustab tsentraliseeritud energiatootmise puudujääke.

“See muutus on juhtinud paljusid lisama isiklikule elupinnale täiendav tootmisvõimekust. Solarstone’i tehnoloogia kõrvaldab kõik takistused selle teoks tegemisel, muutes päikesekatuse lisamise kodule kasumlikuks, ilusaks ja kliimateadlikuks,” lausus Silver.

Investeering võimaldab Solarstone’il täiustada tootmist, arendada meeskonda Eestis ja teistel strateegilistel turgudel. Ettevõte värbab aktiivselt elamutehnoloogia eksperte, et kasvatada nii era- kui ka ärisegmenti.

Lisaks investeerib Solarstone tarkvara lahendustesse, mis võimaldavad ehitussektori sidusrühmadel tõhusamalt projekteerida ja hankida päikeseelektrijaamu.

“Olemasolevad BIM-mudelid hõlbustavad juba praegu arhitektide ja inseneride tööd. Peagi annab kaasaegse satelliittehnoloogia ja kõikehõlmava ökosüsteemi platvormi rakendamine kõigile turuosalistele lihtsad vahendid kõige sobivama integreeritud päikeseelektrijaama projekteerimiseks ja tarnimiseks,” lisas Silver. 

“Solarstone eristub teistest päikeselahenduste pakkujatest nutika tehnoloogiaga, mis aitab vältida tarbetuid materjali- ja tootmiskulusid kaasaegsete katuste loomisel. Uuenduslik tarkvara ja oma riistvarakomponent annavad hea tõuke rohelisele revolutsioonile,” ütles Biofueli tegevjuht Andreas Laane.

Tegemist on Solarstone OÜ teise suurema rahastusringiga. 2019. aastal liitus ettevõtte omanikeringi Baltikumi juhtivaid taastuvenergia ettevõtteid Sunly. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.