Tuuleenergia arendajad kurtsid eile avaldatud artiklis, et Eestis on tuuleparkide rajamine liiga keeruline ja aeganõudev, puuduvad ühtsed reeglid. Kriitikale vastanud kliimaministeeriumi energeetikaosakonna taastuvenergia valdkonnajuht Karlis Goldstein ütles, et iga omavalitsus ja piirkond on unikaalne ning seetõttu tulebki igal pool ootused ja vajadused eraldi läbi rääkida.
Arendajate sõnul tekitab projektide elluviimine küsimusi nii kohalikes kogukondades kui ka riigiüleselt. Kellele kuulub otsustusvõim ja kas kõigile turuosalistele kehtivad samad mängureeglid? Kas lähtuma peab koduhoovide soovist või riiklikust energiajulgeolekust? Kuidas saavutada mõistlik konsensus, et võitjateks oleksid tarbijad, tuuleparkide läheduses elavad inimesed ning riik tervikuna? (Pikemalt loe siit.)
Karlis Goldsteini sõnul on tuuleparkide arendamine Eestis hoogustumas, mis on oluline, pidades silmas 2030. aasta riigi eesmärki – toota tarbimisega võrdväärses mahus taastuvelektrit. “Aeganõudva menetlusprotsessi kiirendamiseks on riik hiljuti teinud mitmeid õiguslikke muudatusi ja rahastanud tegevusi lubade väljastamise tempo kasvatamiseks. Tänu sellele on tuuleparkide planeerimine mitme aasta võrra lühenenud,” ütles a.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.