5 rakendust, mis aitavad teha keskkonnasõbralikumaid valikuid

Whering annab sulle võimaluse ostelda justkui enda riidekapi sees.

Eesti noored peavad maailma keskkonnaseisundit kehvaks ja nad tahaksid ka ise jätkusuutlikumalt elada, kuid paraku on see tihti seotud suurete kuludega. Siin on viis nutitelefoni rakendust, mis aitavad lihtsamalt teha keskkonnasäästlike valikuid ja elada jätkusuutlikumalt.

„Uurisime Eesti noortelt nende arvamusi ja harjumusi jätkusuutlikuse osas ning selgus, et 59% noortest pidas enda osas peamiseks keskkonnasäästlike valikute takistavaks teguriks just rahapuudust,“ märkis Samsungi võistluse ja digiharidusprogrammi Solve for Tomorrow programmi juht Egle Tamelyte.

„Siiski tuleks meeles pidada, et iga teekond algab esimesest sammust ning isegi väikese eelarve juures on võimalik jätkusuutlikumalt elada. Kiiremaiks teeks siin on nutikad rakendused, mida igaüks saab oma telefonis kasutada. Täpselt samamoodi tegeleb ka meie programm noorte ideede otsimisega, et alustada siis sellest esimesest mõttest ja aidates seda arendada suuremaks. Ideeks võib olla just näiteks mõni nutikas mobiilirakendus,“ rääkis ta. 

Nimelt ootab 16 000€ auhinnafondiga Solve For Tomorrow kuni 6. oktoobrini 9.-12. klassi noori 3-5-liikmeliste võistkondadena pakkuma oma ideid, mis lahendaksid mingit keskkonnaprobleemi või aitaks kaasa jätkusuutlikusele. Eelkõige otsitaksegi ideid, mitte valmis lahendusi.  

5 rakendust jätkusuutlikumaks eluks:

Whering

Whering annab sulle võimaluse ostelda justkui enda riidekapi sees. Rakendus lubab kataloogida ja kategoriseerida kogu su riidekapi sisu. Seejärel annab ta sulle olemasolevast valikust stiilinippe ja soovitusi, mida omavahel kombineerida ja parasjagu selga panna. Ühtlasi aitab vältida olukorda, kus sa isegi ei mäleta, mis sul kuskil sahtlipõhjas vedeleb. Rakenduse eesmärk on vältida üleliigsete riiete ostmist ja ära viskamist. 

Good On You

Eriti just riidebrändidele keskendunud rakendus aitab kasutajal lihtsalt mõista, milline bränd on päriselt jätkusuutlik ja millist keskkonnamõju see omab. Rakendus vaatab mööda kõikidest antud lubadustest ja ilusatest reklaamtekstidest ning annab punktiskoori ettevõtte reaalse keskkonnamõju kohta. Rakendus kasutab selleks paljude keskkonnaorganisatsioonide ülevaateid ja kokkuvõtteid.

Riverford

See rakendus aitab toituda keskkonnasäästlikumalt andes sulle teada, millised puuviljad ja saadused on parajasti valmimas ja mille hooaeg on käes. Rakendus aitab sellega ära hoida olukorra, kus sinu söögilauale jõudmiseks peavad parasjagu üksnes teise maailma otsas valmis saanud viljad läbima tohutuid kilomeetrid.

ForestNation

Platvorm, kust leiab suurel hulgal kinke, tooteid ja teenuseid, kuid iga ostuga toetad otseselt puude istutamist maailma erinevates piirkondades.

My Little Plastic Footprint 

Lihtne rakendus, mis aitab järge pidada selle üle, kui palju sa päevas reaalselt kasutad ühekordselt kasutatavat plastikut. Kõik me kasutame iga päev suurel hulgal tooteid, milles on ühekordset plastikut. Rakendus aitab kõigel selle järge pidada ja teadvustada, kui suured need igapäevased kogused tegelikult olla võivad. 

Solve For Tomorrow võistlusest oodatakse osa võtma 9.-12. klassi noori 3-5-liikmeliste võistkondadena. Kuni 6. oktoobrini tuleks enda võistkond ja esialgne idee kirja panna kodulehel www.solvefortomorrow.ee. Seejärel saavad kõik võistkonnad mentorid, kes neil aitavad ideid edasi arendada ja saab osaleda koolitustel. Võistlus kulmineerub Baltikumi vahelise finaaliga, mille auhinnafondi suuruseks on 16 000 eurot. Kusjuures möödunud aastal tõi teise koha koju just Eestis noorte võistkond.

Lisaks Samsungi ekspertidele löövad võistluse mentoritena ja žüriis Eestist kaasa TalTechi, Mektory, Tartu Ülikooli, haridus- ja teadusministeeriumi, Junior Achievement Estonia ja teiste hariduse ja innovatsiooniga seotud organisatsioonide esindajad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.