Tark nõuanne

Food Innovation Summit toob Tallinnasse toiduinnovatsiooni maailma tipptegijad

Foto: Pixabay

Rubriiki toetab

25. oktoobril toimub Tallinnas Swissotelis juba neljandat korda rahvusvaheline toiduinnovatsiooni konverents Food Innovation Summit. Konverentsi peaesinejad on maailmas kultiveeritud ehk rakkudest kasvatatud liha üks eestvedajatest Ameerika firma Upside Foodsi kommunikatsioonijuht David Kay ja seentest lihatooteid arendava ettevõtte Libre Foods’i CEO Alan Ramos.

Konverentsil astuvad nii ettekannetes kui paneelaruteludes üles toidusektori tipptegijad nii Eestist kui mujalt maailmast. Lisaks toimub taimsete toodete start-up’ide pitchimisvõistlus investoritele, kus võitjat ootab firmade poolt välja pandud auhinnapakett.

“Oleme seekordse Food Innovation Summiti programmi ja messi üle eriti uhked, sest esinejad on globaalsed tipptegijad nii taimsete toodete kui ka kultiveeritud liha valdkonnast,” ütles konverentsi korraldaja Rainer Kravets Taimsest Teisipäevast. “Turundusuuringud näitavad, et taimne toit on üha suurema osakaaluga eestlaste toidulaual, põnevate taimsete maitseelamustega katsetamine on praegu levinud valik nii keskkonnasäästlikkuse kui loomade heaolu jaoks. Seega saab olema huvitav kuulda nii Eesti toidufirmade kui ka välismaiste tegijate hinnanguid, kui palju näeme taimse toiduinnovatsiooni kasvu lähiaastatel,” lisas Kravets.

Konverentsil esinevad Eesti ettevõtetest Selver, Sushi Plaza, Taimne Teisipäev, Circle K, Baltic Restaurants, Gelatex, ProProtein, Yook, Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus ning välismaisetest Meeat, Sustainable Food Ventures, Good Food Institute ja ProVeg. Konverentsi korraldab Eesti rahvatervise kampaania Taimne Teisipäev. 

Konverentsi kohta saab teavet siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.