Rakvere hakkliha on nüüd ringlusse võetavas pakendis

Uus pakendis hakkliha. Foto: HKScan

Lihabränd Rakvere on viinud värske hakkliha plastkarbist nn flow-pakki. Sel moel vähendatakse plasti tarbimist 70 tonni aastas ja komposiitmaterjali asemel kasutatakse 100% ringlusse võetavat PP-plasti.

Karbi ja kleebise asendamine flow-pakiga aitas Rakverel pakendit vähendada 75% ulatuses – uut pakendit on võrreldes eelmise ¾ võrra vähem. 

„Plastik on toidutööstuses vaieldamatult parim materjal, mis aitab tagada toidu kvaliteedi ja säilivuse. Seetõttu kasutame täielikult monomaterjali ehk plastikut, mis on 100% ringlusesse võetav ning erinevalt traditsioonilisest komposiitmaterjalist ei lõpeta põletusahjus, vaid saab õige sorteerimise korral uue elu mõne muu eseme näol,“ ütles HKScani Baltikumi tootearendus- ja turundusdirektor Janne Laik-Lõhmus.

Uus pakend võtab vähem ruumi nii kaupluse riiulil, tarbija ostukotis kui ka külmkapis, ent ei vähenda hakkliha kogust pakendis ega mõju toote hinnale. 

 „Ootame huviga tarbijate tagasisidet ja esimesi müüginumbreid. Samas oleme arvestanud, et inimesed on muutuste suhtes tundlikud ja harjumine võib esialgu aega võtta,“ sõnas Laik-Lõhmus.

Hakkliha sõmerus pakendis on oluline

Kui hakkliha on tugevalt pakendis kokku surutud või lausa vaakumisse pakendatud, siis kahjustab see liharakke ja toodet. „Kuumutades annab hakkliha välja esmalt rakumahla ja selle aurustamine võtab aega, samal ajal liha pannil kuivab, pruunistumine on aeglane ning praadimise asemel toimub pigem haudumine,“ selgitas Laik-Lõhmus, kes igapäevaselt tootearendust koordineerib ja kõikvõimalike nüanssidega kursis on. „Ka söögi tegemisel on näiteks hakklihakastet või praetud hakkliha õhulisest lihast palju lihtsam valmistada, saavutamaks hakkliha teralisust.“ 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.