Uudis

Märgatud Austraalias: õunad viiekordses plastpakendis

Foto: Miina Muru

Austraalias elav eestlane Miina saatis Rohegeeniusele pildi ja video ühest Austraalia toidupoe puuviljade osakonnast. Mõne aja eest kirjutasime sellest, mille peale sattusime Eesti toidupoodides – ühed neist leidudest olid kilesse pakitud värske juurviljasnäkid. Ka viilutatud kiletatud õunu on Eestis märgatud. Nüüd tuleb tõdeda, et see pole veel midagi, saab veel kaugemale minna.

Miina leidis kohalikust poest värsked viilutatud õunad, mis on pakendatud viide erinevasse kilepakki ja need viis veel omakorda ühte suurde kilepakki pandud. Et saaksid osta korraga mõne õunaviilu ja hästi palju plastikut.

Vaata lähemalt videost!

Miina sõnutsi on selline pakendamisviis Austraalias väga tavaline, sest Austraalia koolides pole toitlustust ning lapsed võtavad kooli toitu ise kaasa. “Sellepärast on poe riiulid täis n-ö lõunapakikesi. Näiteks on suures kilepakis ühekaupa pakendatud küpsised, juustud ja isegi krõpsud,” selgitab ta ning lisab, et täiskasvanutelgi on lõunakotid taolisi lõunapakikesi täis. Selle asemel, et ise kodus õige portsjon suurest pakist võtta, peab poes kõik juba eelpakendatud olema – mis on väga jabur.

Vaata ka, mida on märgatud Prantsusmaal: Viinamarju saab osta ka nii: üks tõeliselt jabur näide ülepakendamisest

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.