Algab Lasnamäe rattatee kesklinnaga ühendamine

Foto: Pixabay

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel alustatakse reedel Lasnamäe rattateed kesklinnaga ühendava kergliiklustee rajamise teise etapi ehitustöödega, mille lepinguline maksumus on 2,1 miljonit eurot.

Ehitustööde alustamisel tehakse detsembrikuus tulevase rattatee teemaal vajalikud raietööd ning suuremahuliste teedeehituslike tööde algus on kavandatud 2023. aasta märtsikuusse, teatas linnaosavalitsus. 

“Kadrioru–Tondiraba jalgratta- ja jalgtee on üks suurimaid objekte, mis valmib järgmisel aastal Lasnamäel. Juba valminud esimese etapi põhjal saab hästi ette kujutada, kuidas näeb välja ka ülejäänud tee: jalgratturid ja jalakäijad on eraldi ning tee äärde tulevad pingid, väikesed spordiväljakud, jalgratta remondijaamad ja muidugi ka haljastus,” kirjeldas abilinnapea Vladimir Svet pressiteates.

“Seda olulist Lasnamäed kesklinnaga ühendavat kergliiklusteed ootavad paljud elanikud, sest tulevikus võimaldab see jõuda turvaliselt ja mugavalt paljudesse kohtadesse nii jalgsi, jalgrattaga kui ka kergliikuriga. Hetkel alustame teise etapi töödega ning palume piirkonnas liiklejatel järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid ja arvestada, et ehitustööde tõttu võib piirkonnas tavapärane liiklemine olla häiritud,” ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko. 

Teise etapi ehitustööde käigus rajatakse 1,1 kilomeetri pikkune kergliiklustee lõik J. Smuuli teest kuni Valge tänavani. Uus rajatav teelõik kulgeb valdavalt Liikuri tänavaga paralleelselt Lasnamäe rohekoridori servas ning peale Võidujooksu tänava ületamiste suundub tee Valge tänavale.

Rajatava lahenduse puhul on jalakäijate ja jalgratturite liiklemisruumid eraldatud. Jalgtee rajatakse sillutiskivist kattega ning jalgrattatee saab asfaltkatte. Jooksuharrastajate jaoks rajatakse jalgtee äärde koorepurust kattega jooksurada.

Kergliiklustee äärde rajatakse pinkide ja prügikastiga varustatud puhkamistaskud ning jalgratturite tarbeks paigaldatakse teelõigule rattapump, kaks rattahoolduspukki ning 12 rattahoidjat. Kergliiklustee ehituse käigus rajatavate kummikattega rekreatsioonialadele paigaldatavate väikevormide hulgas on mitmeid spordi- ja mänguvahendeid ning tänavakorvpalli harrastajatele valmib ka plats.

Kõikide liikumisharrastajate teenindamiseks rajatakse teelõigule kaks joogivee veevõtuposti. Kergliiklejatele ohutu teeületuse tagamiseks ja liikluse rahustamiseks rajatakse ehitustööde käigus teekünnis Võidujooksu tänavale. Nägemispuudega liiklejate ohutuseks rajatakse jalakäijate ülekäiguradade ette tekstuurplaatidest ehk braikividest katendi ribad. Lisaks teedeehituslikele töödele rajatakse teelõigule LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus ning ülekäiguradade erivalgustus.

Haljastustööde käigus istutatakse harilikke tammesid 14, pooppuid 66, valgeid pihlakaid 21, harilikke vahtraid 16, harilikke sarapuid 330 ning punapajusid 4700. Samuti rajatakse haljastustööde käigus erinevaid istutusalasid mustkassinaerile, luhtkastevarrele ja harilikule raudrohule ning rajatakse ka niidutaimede kooslusega alasid.

Ehitustöid teostab ATEMO OÜ. Tallinna linn on projektile saanud toetust Euroopa Liidu struktuurivahenditest. Projektdokumentatsiooni koostas OÜ Keskkonnaprojekt. Maastikuarhitektuurse lahenduse koostas OÜ Lootusprojekt. Ehitustööde teostamise lepinguline tähtaeg on uue aasta august.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.