Uudis

Arvamus: selles, et loodus upub prügisse, on süüdi linnud-loomad, RMK ja riik. Päriselt ka?

Foto: Unsplash

Täna avaldas Rohegeenius loo sellest, kuidas Kaberneeme puhkeala uppus prügisse. Ühismeedias käib tihe arutelu – süüdlaseks peetakse nii metsloomi, lindusid, omavalitsust kui ka prügivedajat.

Kaberneeme puhkeala hooldaja Marju Keesi ees avanes esmaspäeva hommikul trööstitu vaatepilt: metsaalune oli täis prügi. Kees avaldas fotod esialgu Loodusesõprade grupis, kus ei ole hommikul alanud diskussioon siiani vaibunud.

Ühe kommenteerija sõnul on süü kindlasti lindudel. Ta on korduvalt näinud, kuidas varesed veavad maja ees seisvast prügikastist kotte laiali, kui selle kaas on lahti ununenud. Teise loodusesõbra arvates on RMK puude mahavõtmisega nii ametis, et on unustanud tegeleda prügimajandusega.

Sõnum roheportaali peatoetajalt

Aitame sul tulevikuga kohaneda!

Muuda oma ettevõte metsapositiivseks ja süsinikuneutraalseks. Küsi meilt, kuidas muuta oma teenust, toodet või igapäevategevust nii, et saaksid anda maailmale rohkem kui sellelt võtta.

Ka arvatakse, et süü on riigil, linnaosavalitsusel ja prügiveofirmal, kes võiks konteinereid tihedamini tühjendada. Need, kes jätavad oma jäätmed rohelusse, on ilmsüütud – kui puhkealale on pandud prügikast, peab seda ka regulaarselt tühjendama.

Mida enam etteheiteid lugeda, seda absurdsemaks need tõtt-öelda muutuvad. Mõni üksik toob välja, et sellise olukorra on tekitanud ikkagi inimesed, kes tähistavad metsas oma vaba päeva. Süüakse-juuakse, nauditakse üksteise seltskonda, aga jäätmed jäetakse metsatuka alla. Kuskil on ju anonüümne tegelane, kes prügiga tegeleb.

See on ilmselge, et sellises nukras vaatepildis on süüdi hoolimatud kahejalgsed, kellel on loodusest viisakalt öeldes ükskõik.

Kui RMKd üldse milleski süüdistada, siis selles, et nad on puhkealale prügikastid viinud. See annab inimesele vale signaali: ta võibki oma rämpsu metsa alla jätta. Tegelikult peaksid kõik lähtuma lihtsast reeglist – kõik, mille sa loodusesse kaasa võtad, viid sealt alati ka ära.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.