Uudis

Austraalia vaevleb ulatuslike tulekahjude küüsis – ilutulestiku tegemine on mitmel pool keelatud

Foto: Wikimedia Commons

Paljudes kohtades Austraalias on temperatuurid tõusnud üle 40 kraadi ja see on põhjustanud terves riigis tohutult metsapõlenguid, mida on tuletõrjujatel aina raskem ohjes hoida. Põlengutes on hukkunud 10 inimest ning nende hulgas ka kolm tuletõrjujat.

Kõige ohtlikum põleng on BBC andmetel praegu Victoria osariigi populaarses puhkepiirkonnas East Gippslandis, kus inimeste evakueerimine on sattunud tõsisesse ohtu, kuna tuli on jõudnud juba maanteedele ja tule leviku takistamine on tugeva tormituule tõttu keeruline. Victoria osariigis asub ka Melbourne, mille linna elanikele on antud korraldus püsida kodus, sest lahkumiseks on juba hilja. Põleng, mille leviku tõsidust tormi tõttu kohalikud võimud alahindasid, on Melbourne’ist kõigest kümnekonna kilomeetri kaugusel Bundooras.

Austraaliat tabanud kuumalaine, ulatuslike põlengute ning kõrgendatud tuleohu tõttu on mitmed sealsed linnad (v.a Sydney) loobunud sel aastal ka ilutulestiku tegemisest ning inimesi kutsutakse üles ka hoiduma eraviisilistest paugutamistest.

Septembrist alates on tules hävinud pea 10 miljonit hektarit maad.

Registreeritud põlengud Austraalias viimase seitsme päeva jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.