Baltimaade jätkusuutlikuma ettevõtte konkursile kandideerimine lõpeb 17. oktoobril

Baltic Sustainability Awards 2023 auhind: Foto: Helve.eu

Baltimaade jätkusuutlikuma ettevõtte konkursile Baltic Sustainability Awards on oodatud kandideerima kõik Eesti ettevõtted ning organisatsioonid, mis panustavad igakülgselt jätkusuutlikusse ja seisavad hea kestlike eluviiside ning muutuste elluviimise eest. Kokku antakse välja auhinnad 11 kategoorias, kandidaate saab esitada 17. oktoobrini. 

Rimi vastutustundliku ettevõtluse juhi Katrin Batsi sõnul on Eestis palju sobivaid kandidaate, keda loodab konkursil osalemas näha. “Eesti organisatsioonid panustavad aina enam kestlikkuse arengusse, kuid vaid 1% headest näidetest jõuab avalikkuse ette. Eeskujude toel aga tekivad uued ideed. Loodan ka sel aastal Balti riikide ühisel konkursil näha mitmeid edukaid Eesti tegijaid,” ütles ta.

2023. aastal konkursilt ringmajanduse kategoorias võidu koju toonud Ringo Eco turundusjuhi Gerttu Kaunismaa sõnul annab sedasorti tunnustus positiivset energiat ja jõudu juurde nii Ringo Eco kui ka teiste väikeste roheettevõtete meeskondadele, et edendada innovatsiooni rohepöörde suunas.

“Baltic Sustainability Awards ringmajanduse auhind on aidanud  suurendada Ringo Eco nähtavust, loonud usaldust investorite ja lõpptarbijate seas ning avardanud mitmeid uusi koostöövõimalusi,“ selgitas Kaunismaa. 

Neljandat korda peetava konkursi eesmärk on tunnustada jätkusuutlikke algatusi Eestis, Lätis ja Leedus, mis on eeskujuks keskkonnahoidlikuma ning säästvama tuleviku kujundamisel. Auhindu jagatakse kategooriates ringmajandus, kliimakriisi leevendav innovatsioon, energiatehnoloogiad, sotsiaalsed algatused, linnaarendus, bioloogiline mitmekesisus ja selle kaitse, transport ja liikumine, innovatsioon toiduainetetööstuses, taastav põllumajandus, tootmis- ja tööstussümbioos. Inimesele, kes on kes on silma paistnud kestliku tarbimise eeskujuga, antakse välja aga muutuste saadiku tiitel.

Kandideerima on oodatud nii ettevõtmised, mis lähtuvad oma tegevuses jätkusuutlikust energia- ja/või ressursikasutusest, aga ka sotsiaalsed ja majanduslikud algatused, mis panustavad paremasse elukvaliteeti ning turvalisemasse ja puhtamasse elukeskkonda. Kandidaate saab konkursile esitada 17. oktoobrini veebis.

Taotlusi hindab ekspertidest koosnev üle-euroopaline žürii. Hindamisprotsessi juhib auhinna metoodiline partner ja juhtiv ärikonsultatsioonifirma EY Baltic.

2023. aastal esitati Baltic Sustainability Awardsile kokku muljetavaldav hulk taotlusi. Edukaks tunnistati neist 240, mille seast valis 52 liikmeline žürii seitsmes kategooriast välja kolm finalisti.

Eesti ettevõtetest olid finalistide seas 10 ettevõtet: CompAct (innustab inimesi tööjuures jätkusuutlikuid valikuid tegema), Kwota (tegeleb materjalitootmise süsinikujalajälje vähendamisega), Ringo Eco (korduskasutatavad nõud), FudLoop (toidukapp), The Rewear Company (lasteriiete rentimise platvorm), Solarstone (päikesepaneelid, mis paistavad välja nagu tavaline katus), Impact Day (jätkusuutliku maailmavaate suursündmus), R8 Technologies (tarkvara hoonete kliimakontrolliks) ja  Bikeep (nutikad rattahoidlad).

Baltimaade jätkusuutlikuma ettevõtte konkursi, mis pöörab tähelepanu jätkusuutlikkuse valdkonnas silmapaistvatele ettevõtetele, organisatsioonidele, idufirmadele ning valdkonna liidritele, korraldavad Läti innovatsioonihaldusettevõte Helve, konkursi üks ellukutsujatest Rimi Baltic, EY Baltic, Ignitis Group, Schneider Electric, CleanR Grupa ning Eleport. 

Auhinnatseremoonia toimub 26. novembril Riias kinomajas “Splendid Palace” ja seda on võimalik jälgida otseülekandena veebis. Päev hiljem, 27. novembril toimub jätkusuutlikkuse olulisematele teemadele pühendatud konverents. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.