Uudis

Bon voyage! Tallinna loomaaia jääkaru Aron sõidab sel aastal Prantsusmaale paljunema

Jääkaru Aron ujub.Foto: Inari Leiman

Sügisel neljandat sünnipäeva tähistav Tallinna loomaaia jääkaru Aron kolib selle aasta jooksul paljundamisprogrammi raames Prantsusmaa La Flèche loomaaeda, kus teda ootab Hellabruni loomaaiast pärit emane jääkaru Quintana.

Tallinna loomaaia kollektsioonijuhi Tõnis Tasase sõnul soovib loomaaed transpordi korraldada selle aasta jooksul. “Jääkaru transport sõltub paljudest teguritest ja seetõttu ei ole aja osas kindlaid kokkuleppeid,” ütles Tasane.

“Kuigi La Flèche loomaaed on Aroni vastuvõtmiseks valmis, oleneb kolimise kuupäev eelkõige Aronist endast,” sõnas Tasane.

“Panime jääkarule siseaedikusse tutvumiseks transpordikasti, kuid ega karud ole rumalad, et tormaksid pea ees tundmatusse kasti,” ütles Tasane. “Looma heaolu nimel on oluline, et Aronil oleks aega harjuda transpordikastis käimisega ja ta ei peaks minema sinna kolimise päeval vastumeelselt.”

Tallinna loomaaias sündinud ja siin täiskasvanuks sirgunud Aroni ümberasumine uude loomaaeda teeb loomaaia direktori Tiit Marani sõnul ka võimalikuks tema ema Friidale isase paarilise toomise.

“Jääkarud paljunevad Euroopa loomaaedades hästi ja neid kipub olema rohkem, kui on neile ruumi, seetõttu on liigi koordinaator andnud erandlikult vähestele loomaaedadele soovituse saada enda jääkarudelt järglasi,” rääkis Maran.

“Tallinna loomaaed on üks neist väga vähestest,” ütles Maran. “See tähendab, et tulevikus on lootust Tallinna loomaaias jälle kaasa elada jääkarupoja sünnile ja tembutamistele.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.