Uudis

Coca-Cola HBC kohustub 2040. aastaks saavutama heitgaaside nulltaseme

F: Pixabay

Coca-Cola HBC teatas teisipäeval, et võtab kohustuse saavutada aastaks 2040 heitgaaside emissiooni nulltaseme kogu oma väärtusahelas. 

Senise heakskiidetud teaduspõhise eesmärgi põhjal vähendab ettevõte 2030. aastaks oma väärtusahela heitkoguseid esimeses, teises ja kolmandas etapis 25 protsendi võrra ning järgneva kümnendi jooksul veelgi 50 protsendi võrra, teatas ettevõte. 

Kolmanda etapi raames kolmandate osapoolte toodetava 90 protsendi heitkoguste likvideerimiseks laiendab Coca-Cola HBC senitoimuvat koostööd tarnijatega. Kui heitkoguseid ei ole võimalik täielikult kõrvaldada, leevendab ettevõte neid investeerides muudesse kliimakaitsemeetmetesse. 

Coca-Cola HBC tegevjuhi Zoran Bogdanovici sõnul on antud kohustus paljude aastate eest alustatud teekonna lõppeesmärk. “Balti riikides oleme viimase kümnendi jooksul heitgaaside emissiooni vähendanud juba 61 protsendi võrra ning meie selge eesmärk on vähendada see nullile nii lähedale kui võimalik,” lisas Coca-Cola HBC Poola and Baltimaade regiooni peadirektor Jaak Mikkel. 

Tema sõnul vahetas ettevõte eelmisel aastal kogu oma müügivõrgus 6000 külmikut välja keskkonnasõbralikumate vastu. “Muud märkimisväärsed tegevused puudutavad säästlikumaid pakendeid ja transporti, aga muidugi ka energiatarbimise vähendamist meie äriüksuse kõigis tehastes,” rõhutas Mikkel. 

Oma eesmärgi saavutamiseks investeerib Coca-Cola HBC aastaks 2025 heitkoguste vähendamisele suunatud tegevustesse 250 miljonit eurot. Vähendab otsesest tegevusest tulenevaid süsinikdioksiidiheiteid, minnes üle 100 protsenti taastuvenergiale ja vähese süsinikusisaldusega energiaallikatele energiatõhusust puudutavate uuenduste ja algatuste kaudu. 

Ühtlasi kiirendab ettevõte oma teekonda ringkasutusega, väiksema süsinikusisaldusega pakendisüsteemi saavutamise suunas, suurendades rPET-materjali kasutamist, võttes kasutusele pakendita ja korduvtäidetavad lahendused ning kasutades teisestes pakendites plastivabu materjale.

Veel pakub ettevõte klientidele energiasäästlikke ja keskkonnasõbralikke jahuteid, vähendab põllumajanduslike koostisosade tootmisel tekkivaid heitkoguseid ning rakendab roheliste sõidukite programmi, et minna üle vähese ja nullsüsinikdioksiidiheitega alternatiividele.

Lisaks on Coca-Cola HBC kehtestanud süsinikdioksiidi heitkoguste vähendamise eesmärgid ühe põhielemendina oma pikaajalistes juhtimispõhimõtetes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.