Uudis

Eeloleval nädalal tuleb paiguti arvestada talviste teeoludega

F: Pixabay

Algava nädala esimeses pooles kõiguvad ööpäevased temperatuurid pluss- ja miinuskraadide vahel, millele lisanduv lörtsi- ja lumevõimalus muudab teeolud paiguti talviseks.

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu esmaspäeva pilves ilm. Sajab vihma ja lörtsi. Puhub edelatuul 3-9, puhanguti 12 m/s, Lääne-Eesti saartel ja mandri põhjarannikul kirde- ja põhjatuul 10-15, puhanguti kuni 20 m/s. Hommikuks pöördub tuul ka sisemaal põhja kiirusega 7-12, puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni +5 kraadi.

Esmaspäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Paljudes kohtades sajab vihma ja lörtsi, õhtupoolikul aga pilvisus hõreneb ja sadu lakkab. Puhub põhja- ja loodetuul 6-11, puhanguti 15, Virumaa rannikul kuni 20 m/s. Õhtuks tuul nõrgeneb. Sooja on 2-6 kraadi, õhtul langeb temperatuur miinusesse.

Teisipäeva öösel on selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub põhjakaaretuul 3-9 m/s. Külma on 1-6 kraadi, rannikul tuleb paiguti 3 kraadi sooja. Teisipäeva päeval katab taevast vähene pilvisus, mis pärastlõunal lääne poolt alates tiheneb.

Õhtul sajab Lääne-Eestis kohati vihma. Puhub läänekaaretuul 2-7 m/s, õhtupoolikul tugevneb edela- ja lõunatuul 5-10, saartel ja rannikul puhanguti 15-17 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni +5 kraadi.

Kolmapäeva öösel on pilves ilm. Lääne-Eestis sajab vihma, kohati ka lörtsi, Ida-Eestis tuleb lörtsi ja lund. Puhub lõuna- ja edelatuul 7-12, puhanguti 15, saartel ja rannikul 10-15, puhanguti kuni 20 m/s. Õhutemperatuur on Lääne-Eestis +1 kuni +5, Ida-Eestis 0 kuni -2 kraadi. Hommikuks läheb mõnevõrra soojemaks.

Kolmapäeva päeval on pilves ilm. Ajuti sajab vihma, Ida-Eestis kohati ka lörtsi. Õhtuks sajuvõimalus väheneb. Puhub edelatuul 6-12, puhanguti 15, rannikul kuni 18 m/s. Õhtul tuul nõrgeneb. Sooja on 5-10 kraadi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.