Uudis

Ees on ootamas päikeseline nädalalõpp ja kuum uue nädala algus

Foto: Unsplash

Ilmateenistuse prognoosi järgi on ees ootamas päikeseline nädalalõpp, uuel nädalal aga kerkivad õhusooja maksimumid 27 kraadini.

Reede öösel on Põhja-Eestis selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Lõuna-Eestis on pilvisem ja kohati võib sadada hoovihma ja on äikeseoht. Puhub kirdetuul 5-10, saartel ja rannikul puhanguti 13 m/s. Sooja on 11-16 kraadi. Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub kirde- ja idatuul 5-11, puhanguti 14-16 m/s. Sooja on 18-23, rannikul kohati kuni 14 kraadi.

Laupäeva öösel on selge või vähese pilvisusega kuiv ilm. Puhub ida- ja kirdetuul 5-11, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 8-13 kraadi. Päeval on selge või vähese pilvisusega kuiv ilm. Puhub ida- ja kirdetuul 4-9, rannikul puhanguti 13 m/s. Sooja on 15-22 kraadi.

Pühapäeva öösel on selge ilm. Puhub kirde- ja idatuul 3-9 m/s. Sooja on 8-14 kraadi. Päeval on selge või vähese pilvisusega kuiv ilm. Puhub idakaare tuul 4-10 m/s. Sooja on 19-24, rannikul paiguti 15 kraadi.

Esmaspäeval jääb kõrgetesse õhukihtidesse ulatuv kõrgrõhkkond Läänemere ümbrust katma. Ilm on kuiv, selge taevaga ja rahulik. Öösel on sooja 8-13, päeval lisandub pisitasa soojemat õhku ja termomeetrinäidud tõusevad 22-25 kraadini, meremõjuga rannikul on 15 kraadi ümber.

Teisipäeval jääb kõrgrõhkkond ülekaalu, kuid lõuna poolt lähemale nihkuva madalrõhkkonna mõjul võib päeval Lõuna-Eestisse pilveserv jõuda, kuid sadu see tõenäoliselt ei too. Idakaare tuul muutub tuntavamaks. Öösel on sooja 9-14, päeval 22-27, meretuulega rannikul kuni 17 kraadi.

Kolmapäeval kõrgrõhkkond nõrgeneb ja nihkub veidi põhja poole. Kesk-Euroopast Eesti poole laieneva madalrõhkkonna servast võib päeva peale Eestisse vihmahooge jõuda, siiski praegustel andmetel jääb saju võimalus 25-50 protsendi piiressesse. Puhub mõõdukas idakaare tuul. Öösel on sooja 10-15, päeval 22-27 kraadi, meremõjuga rannikul 15 kraadi ümber.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.