Uudis

Eesti astus ajaloolise sammu karusloomafarmide keelustamise suunas

Foto: Shutterstock

Täna, 15. oktoobril läbis loomakaitse- ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu Riigikogus esimese lugemise.

Loomuse juhatuse liikme Regly Johansoni sõnul on ajaloolise ja erakordse otsusega, sest kunagi varem pole karusloomafarmide keelustamise eelnõuga nii kaugele jõutud. “Oleme väga õnnelikud, et Riigikogu liikmed tegid loomasõbraliku otsuse ega lükanud eelnõu tagasi,” ütles Johanson.

“Loodame, et eelnõu vormub ka seaduseks ning anname endast kõik, et meie suur unistus saaks tõeks, sest karusloomafarmidel pole Eestis kohta,” sõnas ta.

Varem on karusloomafarmide keelustamise eelnõu olnud Riigikogus kahel korral – 2017. ja 2019. aastal. Mõlemal korral lükati eelnõu tagasi, eelmise aasta jaanuaris jäi puudu vaid kolm häält, et eelnõu oleks läbinud esimese lugemise.

Kui 2016. aasta lõpus ei pooldanud 69 protsenti Eesti elanikkonnast rebaste ja naaritsate kasvatamist ja hukkamist farmides karusnaha saamise eesmärgil, siis värske uuringu kohaselt on toetus karusloomafarmide keelustamisele tõusnud 75 protsendini.

Paljud Euroopa riigid on karusloomafarmid juba keelanud. Viimati võttis otsuse vastu Prantsusmaa. Eile astus sammu lähemale ka Poola, kui senat hääletas karusloomafarmide keelustamise eelnõu poolt ja nüüd peab seim muudatusettepanekud heaks kiitma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.