Eesti firma tahab hästi disainitud päikesepuud sinu koju tuua

SolleyTech tahab päikesepuudega majapidamistele elektrit säästa.Foto: Shutterstock

Ärideede konkursil “Ajujaht” jõudis sel aastal järgmisesse vooru Eesti idufirma SollyTech, mis tahab meie kõigi kodudesse kasvama panna “päikesepuud”, mis kataksid osaliselt majapidamise elektrivajaduse. Millega on tegu ja miks nad seda teevad?

SolleyTechi idee sündis veendumusest, et elektritootmisest tekkiva CO2 hulka atmosfääris on vaja kiiresti vähendada, mis tähendab, et kasutama tuleks hakata rohkem alternatiivseid elektrienergia tootmise viise.

“Meie oleme päikeseenergia fännid ja nii Eestis kui ka ülemaailmselt on päikeseenergia lahendused muutumas üha populaarsemaks mitmel põhjusel,” selgitas firma turundusjuht Ildiko Siimon.

“Päikeseenergia potentsiaal on väga suur eelkõige tänu paindlikele võimalustele tehnoloogia rakendamiseks, viimastel aastatel kordades langenud hindadele ja paranevatele efektiivsusnäitajatele.”

Päikesepaneelide paigaldamise osas võib Eestis täheldada väga positiivset trendi, kuid paraku pole paneelide paigaldamine kõigis majapidamistes võimalik.

“Meie tahame toota uusi lahendusi, mida absoluutselt iga inimene saaks oma igapäevaelus kasutada. Solley päikeseenergia tooted on väiksemad, odavamad ja esteetilise disainiga. 1 x 100 on täpselt sama palju kui 100 x 1, ehk mitu väikest lahendust annavad kokkuvõttes sama palju energiat kui üks suur,” kirjeldas ta Solley plaani.

Mis on päikesepuu?

Tema sõnul ei ole päikesepuu tegelikult maailmas uus toode. Lihtsalt öelduna on see ühele sambale või jalale toetuv konstruktsioon, mis toodab päikeseenergiast elektrit. Küll aga ei ole see laialt levinud ega tuntud lahendus võrreldes tavapäraste päikesepaneelidega.

“Päikesepuu arendamisel peame oluliseks kahte märksõna – kompaktsus ja disain. Tavapäraste päikesepaneelide üheks murekohaks on, et neid paigaldatakse suurte plokkidena, mis aga eeldab suurt aluspinda. Solley päikesepuu on kompaktsem ja seetõttu lihtsamini paigaldatav lahendus igas aias. Lisaks pöörame päikesepuu loomisel suurt tähelepanu disainile, sest kuigi ka päikesepaneele on võimalik ühe kaupa paigaldada, pole see kõige kenam lahendus,” rääkis ta.

Solleytech tegeleb praegu aktiivselt tootedisaini ja tootmispartnerite leidmisega ning prototüübi loodavad nad valmis saada ja esimesi tellimusi vastu võtta juba poole aasta pärast.

Miks see kõik võib ebaõnnestuda?

“Ilmselt iga uue toote turule toomisel on suurim hirm, et äkki inimestele ei meeldi meie lahendus,” ütleb Siimon.

“Selle riski maandamiseks tegeleme aktiivselt oma visiooni testimisega – hetkel teeme turu-uuringut, mille põhjal saame hinnata eestlaste huvi meie toodete vastu ja valmisolekut selliste toodete ostmiseks.”

Kui sa tahad uuringus osaleda, siis see võtab kõigest paar minutit ja seda saad teha siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.