Uudis

Eesti krüptofirma soovib tehingute ökoloogilist jalajälge vähendada

F: Pixabay

Tallinnas baseeruv krüptovääringute vahenduskeskkond Crypto2Cash alustas koostööd Šveitsi ettevõttega Impact Scope ning pakub võimalust krüptotehingute sooritamisel vähendada kaasnevat süsinikujalajälge.

“Oleme bitcoini keskkonnamõju-teemalist arutelu aktiivselt jälginud, mistõttu ImpactScope lihtne kasutajaliides avaldas meile koheselt muljet. Arvan, et me peaks planeedi jätkusuutlikusse panustama ja usume et klientidele see uus vabatahtlik võimalus meeldib,” ütles ettevõtte kaasasutaja Paul Rodenburg pressiteates. 

ImpactScope kaasasutaja Gregg Betzi sõnul on koostöö eesmärk võimaldada bitcoini kasutajatel alates vahetuskeskkondadest lõpetades investeerimisettevõtete ja lõpptarbijaga anda oma panus keskkonnamõjude vähendamiseks. “Usun, et see tõstab ka üldist teadlikkust oma tegevuse tagajärgedest keskkonnale,” lisas ta.

Cambridge Bitcoin Elektritarbimiseindeks prognoosib 2021. aastal bitcoini energiatarbimise suuruseks enam kui 200 eravatt-tundi (TWh), mis täna toodetakse valdavalt fossiilkütuste põletamisest. Seetõttu on ettevõtted ja investorid juba pikemat aega on otsinud viise energiakulukate krüptotehingute keskkonnamõjude ümberpööramiseks.

Šveitsi ettevõte ImpactScope pakub reaalajas toimivat tehnilist lahendust, kus vaid nupuvajutusega saab panustada soovitud keskkonnaprojekti, mille abil süsinikdioksiidi (CO2) emissioone vähendada. 

Oma panuse saab näiteks anda vihmametsade kaitsmiseks Brasiilias, bioloogilise mitmekesisuse säilitamiseks Keenias või turbaala taasatamiseks Indoneesias. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.