Uudis

Eesti sai kahe linnuliigi võrra rikkamaks

Põhja-tormilinnud Islandil.Foto: Ómar Runólfsson

Linnuharulduste komisjoni esimehe Margus Otsa teatel tõid septembrikuu tormised ilmad Eestisse kaks uut linnuliiki: loodussõprade vaatlusvälja sattusid põhja-tormilind ja ameerika vihitaja.

“Kui reedel, 25. septembril vaatles ja pildistas loodusfotograaf Roger Erikson Läänemaal Põõsaspea neemel põhja-tormilindu, siis eile, 29. septembril pildistasid Soome linnuvaatlejad Annika Forsten ja Antero Lindholm samas kohas ameerika vihitajat,” kirjutas Ots Linnuvaatlejas.

Otsa sõnul elutseb põhja-tormilind Atlandi ookeanil. “Briti saartel ja Põhjamerel on ta tavaline lind, kuid Läänemerele satub väga harva,” kirjutas Ots. “Näiteks Soomes, kus linnuvaatlejaid on Eestiga võrreldes palju kordi rohkem, on põhja-tormilindu vaadeldud vaid kaks korda.”

Sõnum roheportaali peatoetajalt

Aitame sul tulevikuga kohaneda!

Muuda oma ettevõte metsapositiivseks ja süsinikuneutraalseks. Küsi meilt, kuidas muuta oma teenust, toodet või igapäevategevust nii, et saaksid anda maailmale rohkem kui sellelt võtta.

Eile, 29. septembri märgatud ameerika vihitaja pesitsusalad asuvad Põhja-Ameerikas ning talvitusalad Kesk- ja Lõuna-Ameerikas. “Sügisrändel eksivad mõned ka Euroopasse – näiteks kohatakse Briti saartel ameerika vihitajat igal aastal,” kirjutas Ots. Soomes on aga ameerika vihitajat vaadeldud seni kaks korda.

Kui Eesti Ornitoloogiaühingu juures tegutsev linnuharulduste komisjon vaatlused kinnitab, on põhja-tormilind ja ameerika vihitaja Eesti linnuliikide nimestikus 394. ja 395. liik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.