Eesti tõupullide veebioksjonil tõusid hinnad üle 4000 euro

Anguse tõugu pull. Foto: Pixabay.com

26. aprillil peetud tõupullide veebioksjonil müüdi maha kümmekond pulli. Kolme veise hind kerkis üle 4000 eurot.

Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi juhatuse esinaine Jane Mättik ütles, et oksjonil müüdud pullidest olid viis anguse, kolm herefordi, üks šarolee ja üks limusiini tõugu. Lätti müüdi üks angus ja üks limusiini tõugu pull.

Veebioksjoni eelis on see, et välisriikide ostjatel on lihtne osaleda. Oksjoni lõppedes võtsid korraldajatega ühendust Tšehhi tõuloomaaretajad, kes jäid ostusoovist teatamisega hiljaks. “Selgus, et nendeni jõudis oksjonile registreerumise info hilinemisega. Nüüd peame läbirääkimisi loomade osas, kes neile veebikataloogis silma jäid,“ oli Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu juhatuse esimees Tanel-Taavi Bulitko asjade käiguga rahul.

„Igal juhul on veebis toimuv oksjon ainuõige lahendus, et info meie kõrgete aretusnäitajatega loomadest leviks laiemalt. Veebi vahendusel jõuame rohkemate veistefarmide omanikeni, kellel on soov oma karja tootlikkust parandada,“ selgitas Bulitko.

Kolm oksjonil müüdud 4000-eurost tõupulli. Foto: Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu

Järgmise aasta tõupullide oksjonil osalevad pullid on juba sündinud. „Lautades käib parimate vasikate väljavalimine, kes sügisel lähevad katsefarmi, kus seitsme kuu jooksul teostatakse kõik vajalikud testimised-mõõtmised,” märkis Bulitko.

6. mail saabub ühistule külla grupp Läti farmereid, et arutada Eestis läbiviidava lihaveiste jõudluskatse, aretustöö ja oksjoni spetsiifikat.

Veebioksjoni korraldasid ühiselt Eesti Lihaveisekasvatajate Selts ja Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.