Uudis

Eestis on käimasoleval jahihooajal lastud 71 karu

Foto: Unsplash

Augustist oktoobri lõpuni kestval hooajal võib esialgu lasta 87 karu, kuue mesikäpa küttmisload on ootel.

Kolmapäevase seisuga on jahimehed lasknud Lääne-Virumaal 16 ja Jõgevamaaal 11 karu. Ida-Viru- ja Tartumaa kütid on kummaski maakonnas lasknud üheksa looma. Järvamaal on lastud seitse, Viljandimaal kuus ja Harjumaal viis looma. Pärnumaal on kütid tabanud kolm, Põlva- ja Raplamaal kummaski kaks ja Valgamaal ühe karu.

Augusti algusest oktoobri lõpuni tohib Eestis esialgu lasta 87 karu ja kuue looma küttimisload jäävad ootele. Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko sõnul tuleb reservi jäänud karude jagamine tuleb septembri teises pooles.

“Esmalt on reservis olevad kuue looma küttimisload mõeldud nuhtlusisendite laskmiseks, kui neid aga pole, lähevad need suure tõenäosusega maakonnale,” sõnas Rakko.

Eestis elas eelmise aasta sügisel ligi 900 karu. Mõni aasta varem oli arv väiksem, umbes 700 looma. Seega saab karu asurkonna seisundit tervikuna hinnata heaks, kuid piirkonniti on see erinev.

Eelmisel aastal kütiti Eestis kokku 67 karu. Lubatud 70 isendist kolm jäid küttimata, nendest kaks Põlva- ja üks Raplamaal.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.