Uudis

Eestis on registreeritud 42 713 mesilasperet

F: Pixabay

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) põllumajandusloomade registrile anti 15. novembriks teada, et talvituma läheb 42 713 mesilasperet. 

Kõige rohkem mesilasperesid on Lääne-Virumaal, kus teavitati 5747 mesilasperest. Järgnesid 4310 perega Pärnumaa ja seejärel Harjumaa ning Tartumaa. Kokku on mesilaid 2079 mesinikul üle Eesti, teatas amet. 

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul on hea meel tõdeda, et mesilasperede arv on ameti põllumajandusloomade registris viimastel aastatel järjest kasvanud ja nüüdseks stabiliseerunud.

“Kindlasti on registri täienemisele ning täpsusele kaasa aidanud viimastel aastatel mesinikele makstav mesilaspere toetus. Teades, kuivõrd olulised on mesilased looduslikust seisukohast, on väga positiivne omada andmeid talvituma minevate ja talvitunud perede arvu kohta. See annab erinevaid võimalusi andmete analüüsiks,” lausus Bleive.

Ta rõhutas, et kõik mesinikud kontrolliksid, et nende PRIA-le edastatud e-posti aadress oleks korrektne. Sel juhul saab amet mesinikele olulise info võimalikult kiiresti nendeni toimetada.

Maaeluministeeriumis on praegu väljatöötamisel määrus, mille tööversiooni kohaselt muutub alates uuest aastast mesilasperede arvust teatamise kord. Peale määruse kinnitamist teavitab PRIA mesinikke muutustest PRIA kodulehe ja infokirja kaudu ning e-posti teel. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.