Uudis

Eestlased näitavad praegu kodus istudes üles rohkem huvi oma jäätmete vastu

Praegu võiks jäätmete ära viimist võimalusel edasi lükata.Foto: Shutterstock

Ajal, mil tuleb kodus istuda, kasutavad nähtavasti paljud seda perioodi suurpuhastuse ning aiatööde jaoks. Päevakohane on ka see, et prügi, mis tekkis muidu märkamatult väljas, on nüüd kodus enda silme all. Näiteks Munitsipaalpolitsei abitelefonile tuleb viimaste nädalate jooksul üha rohkem kõnesid just jäätmemajandusest. 

Ringmajandusettevõtete Liidu tegevjuhi Margit Rüütelmanni sõnul jätkub jäätmete kogumine ja käitlemine nagu see siiani on toiminud ning inimesed ei pea muretsema võimaliku nakkusohu pärast ei oma jäätmekorralduses ega ohtlike jäätmete käitlemise protsessis. Samas tuleks järgida riigi juhiseid ning sortida nakkusohtlikud jäätmed eraldi olmeprügisse. 

Rüütelmann ütles, et kui asi ei ole kriitiline, siis praegu tuleks jäätmete jäätmejaama ära viimine ootele panna: “Mida vähem ringi liikuda, seda parem.” Rüütelmann rõhutas, et üks hetk saab praegune olukord läbi ning parem praegu mitte kuskile minna.

Tõhus kodune jäätmemajandus algab nende ennetusest

Praegu on hea aeg vaadata, mis tekitab enim prügi ning kuidas seda vähendada ja vältida. Tasub üle käia enda vannituba ning köök ja otsida häid alternatiive ühekordsetele asjadele. Veel, mõistlik on tutvuda tasuta pakendikoti ja pakendite äraveo teenusega ning sellega, kui palju soodsam on papp ja paber olmeprügist. Siit leiab juhised pakendite sortimiseks ja siit nipid kompostimiseks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.