Eestlasele on WC-pott nagu teine prügikast

Foto: Pixabay

Tallinna Vesi on tänavu Paljassaare puhastusjaama jõudvast reoveest välja võtnud ligi 600 tonni prügi. Igal aastal satub reoveepuhastusjaama orienteeruvalt 700 tonni jäätmeid, mis tuleb puhastusprotsessi käigus veest eemaldada, edastas Tallinna Vesi. Nii eemaldati oktoobris Paljassaare puhastusjaamas reoveest 70 tonni prügi, millest suurima osa moodustavad erinevad toidujäätmed ja hügieenitarbed.

Toidujäätmed torustikus tekitavad probleeme eelkõige tarbijate kodudes, eraldades rasva, mis koguneb torustiku seintele. Rasvakiht torustiku seintel võtab enda külge ka muu prügi, mida kanalisatsiooni visatakse. „Oma harjumusi muutes saame nii hoolitseda selle eest, et ei tekiks ummistusi kui ka et keskkonda jõuaks vähem kahjulikke aineid,” sõnas Tallinna Vee reoveepuhastuse juht Tiina Kärner ning lisab, et alustada saab ka pelgalt endale teadvustamisest, et WC-potti ei tohiks visata muud peale tualettpaberi.

Tihti leiavad oma tee WC-potti ka vanad ravimid, ent lahustunud ravimeid ei ole puhastusprotsessi käigus võimalik veest enam eemaldada. Ravimijääkide sattumist keskkonda saab aga vältida viies aegunud ravimid tagasi apteeki või jäätmejaama.

Kuidas ravimeid aga apteeki tagasi saab viia, sellest oleme lähemalt kirjutanud SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.