Uudis

Eleport tahab keskuste juurde tasuta elektriauto laadimispunkte rajada

F: Eleport

Elektriautode laadimisvõrgustikku ja -platvormi arendav Eleport soovib lähiaastatel katta lisaks suurematele kaubanduskeskustele ka väiksemate keskuste parklad laadimispunktidega, seetõttu pakub Eleport kaubanduskeskustele võimalust püstitada avalik laadimispunkt oma keskuse kõrvale tasuta.

Eleporti laadimisvõrgustiku äriarendusjuhi Martin Raadiku sõnul on Eleport laadimisteenuse pakkujana huvitatud kaupluste klientidele laadimisteenuse osutamisest ning kaupluse parklasse oma kuludega avaliku laadimispunkti rajamisest. Täpne tehnoloogiline lahendus ja avaliku laadimispunkti võimsus otsustatakse koostöös kaubanduskeskuse kinnistu omanikuga, teatas ettevõte. 

“Fortumi mõne aasta tagune uuring näitas, et 30–50 protsenti laadija külastajatest ostab kohalikust poest midagi. Olenevalt aku mahtuvusest ja laetuse tasemest kulutab klient laadimisel keskmiselt 20–45 minutit, mis on paras ajaaken kliendile oma aja sisustamiseks ja igapäevaste vajalike sisseostude tegemiseks,” selgitas Raadik.

Tema sõnul on oluline ka juba varakult valmistuda elektriautode kasvuks ning ka kaubanduskeskustel mõelda oma klientide kasvavatele vajadustele. “Hetkel on Eestis 2300 elektriautot. 2025 juba 20 000 ja aastaks 2030 ületame 100 000 elektriauto piiri. Praegu on Eestis kokku veel umbes 700 000 sõiduautot ja kui autode koguarvule kasvu mitte ennustada, siis võib eeldada, et iga seitsmes auto teedel on elektriline 2030. aastaks. Linnades isegi rohkem,” märkis Raadik.

Eleporti äriarendusjuhi hinnangul tähendab selline hulk elektriautosid ka seda, et elektriautosid omavad üha enam kortermajade elanikud, kes vajaksid rohkem just avalike laadimispunktide teenust. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.