Uudis

Enefit langetas otsuse 32-megavatise Purtse päikesepargi ehitamiseks

Päikesepark.Foto: Shutterstock

Enefit Green langetas lõpliku investeerimisotsuse Lüganuse vallas 32-megavatise Purtse päikesepargi ehitamiseks.

Päikesepark peaks valmima 2023. aasta teises kvartalis. Enefit Green investeerib projekti valmimisse kuni 19,5 miljonit eurot, teatas ettevõte börsile. Pargi rajamiseks vajaliku investeerimiskindluse tagavad ettevõtte teatel pikaajalised elektrimüügi lepingud.

Tegu on Enefit Greeni seni suurima päikesepargiga, mille prognoositav aastane toodang on 32 gigavatt-tundi, mis katab enam kui 10 000 keskmise Eesti majapidamise aastase elektritarbimisvajaduse.

Tegemist on ka Eesti esimese suuremahulise tuule- ja päikese hübriidlahendusega, mis kasutab sama liitumispunkti Enefit Greeni 21-megavatise Purtse tuulepargiga, mille investeerimisotsus langetati jaanuari lõpus.

Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmase selgitusel tuule- ja päikeseenergia täiendavad üksteist, sest tuulest saab kõige rohkem elektrit toota perioodil sügisest kevadeni, päikesepargi suurim tootlikkus jääb aga suvekuudele. “Seetõttu kasutab samasse piirkonda rajatav hübriidpark taristut maksimaalselt ära ja samas aitab kokku hoida põhivõrguga liitumisega seotud kulusid,” märkis Kärmas pressiteates. 

Kärmase sõnul on Purtse päikesepargi rajamine osa ettevõtte plaanist suurendada oluliselt taastuvenergia tootmist. “Enefit Green plaanib rohelise elektri tootmisvõimsust lähiaastatel neljakordistada. Näeme, et keskkonnahoidlikku ja soodsama hinnaga elektrit on kogu regioonis väga vaja ning päikese- ja tuuleenergia on kõige taskukohasem viis süsinikuvaba elektrit toota,” nentis ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.