Erakonnad arutavad debatil kliimaseaduse üle

Erakonna Eesti 200 riigikogu valimisteks loodud valimisreklaam Kristiine ristmikul. Foto: Taavi Sepp / Postimees / Scanpix

Kolmapäeval, 15. veebruaril peetakse Tallinnas erakondade valimiste-eelset kliimadebatti, mille fookuses on kliimaseadus.

Enamik Eesti erakondi on enda valimisprogrammides välja käinud vajaduse kliimaseaduse järele ning Eesti on üks vähestest Euroopa riikidest, kus kliimaseadus veel puudub, teatas Eestimaa Looduse Fond. Debatil uuritakse erakondadelt, millist kliimaseadust Eestil vaja on ning milliseid samme erakonnad plaanivad, et Eesti kliimapoliitika oleks senisest edukamalt juhitud.

“Pinnaselt, kus enamik valimisprogramme lubab kliimaseadust, on hea edasi minna aruteludega sellest, millist ülesannet erakonnad kliimaseadusel kliimapoliitikas näevad,” ütles Eestimaa Looduse Fondi kliimapoliitika ekspert Hans Markus Kalmer. “Eestis on hulganisti kitsaskohti, killustatust, vastuolusid nii kliimaeesmärkides kui ka näiteks selles, kes mille eest vastutab. Debatil püüame välja selgitada, kas ja kuidas erakondade plaanitav kliimaseadus neid lahendaks. Vastukaaluks on huvitav kuulda kliimapoliitilisi lahendusi erakondadelt, kes sellist lubadust välja ei käinud.”

Debatil võtavad sõna Tõnis Mölder Keskerakonnast, Helir-Valdor Seeder Isamaast, Riina Sikkut Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast, Anti Poolamets Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast, Marko Kaasik Eestimaa Rohelistest, Züleyxa Izmailova Eesti 200-st, Ando Eelmaa Parempoolsetest ning Yoko Alender Reformierakonnast. Üritust modereerib ERRi ajakirjanik Johannes Tralla.

Erakondade kliimadebatt “Kes otsustab Eestis, mis meie kliimaga saab?” on 15. veebruaril kell 18-20 Tallinnas Kultuurikatlas ruumis Stalker. Debatist teeb otseülekande ERR. Kohapeal osalemiseks on vajalik end registreerida. Debatti korraldab Eestimaa Looduse Fond ja toetab Euroopa Kliimafond (ECF).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.