Uudis

Eriti kummaline leid Eesti poeletilt. Lisatud õpetus, kuidas ise kurgivett teha

Foto: Marju Reitsak, FB

Maailm ei väsi üllatamast, ja kui päris aus olla, siis pole selleks vaja üle piiri minnagi, et üllatuda – siinsamas Eestis, Tallinna Kaubamaja poeletilt leiab midagi õige kummalist.

Nördinud eestlanna postitas Facebooki Pakendivaba poodlemise gruppi foto Tallinna Kaubamaja poeletil märgatud värske kurgi ja laimiga maitsestatud pudeliveest – tegu on kaubamaja omatootega. Ajal, mil me ootame teistelt ja ka kaubandusvõrkudelt keskkonna suhtes vastutustundlikku käitumist, mis peegelduks ka poodide sortimendist, on selline leid pehmelt öeldes imelik ja tõepoolest võib juba küsida “kaua võib?”.

Arvestades seda, kui kehvasti inimesed jäätmeid tegelikult sordivad, võib eeldada, et seda pudelit ei tagastata, vaid see maabub kas segaolmejäätmete sekka või niisama suvaprügina leiab tee lõpuks merre.

Need, kellele kurgivesi aga maitseb ja tahaks just nimelt midagi sellist juua, ei pea selleks ostma poest pudelivett kurgiviiluga. Viiluta kurk või tõmba koorimisnoaga sellest pikkupidi õhukesed ribad (sellised, nagu pildil pudelist näha on). Aseta kurgiviilud morsikannu ja vala külm kraanivesi peale. Ka laimiviilu võid sinna maitseks sisse panna, sidruniviil on samuti hea. Maitsevee sisse sobivad ka pohlad. Sega vesi õrnalt läbi ja lase kannutäiel enne joomist veidi aega seista, et maitsed seguneksid.

Mõtlemapanevaid leide meie poelettidele ikka satub, mõnda aega tagasi tegi Rohegeenius väikese jalutuskäigu suuremates poodides ja mis meile endile sealt silma jäi, sellest saad lugeda SIIT.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.