Uudis

Esimest korda peetaval metsarahva päeval saab minna matkama, külastada tööstusi ja koole

F: Pixabay

18. septembril toimub esmakordselt üle-eestiline metsarahva päev, mille raames tutvustavad oma metsasid metsaomanikud ja oma uksed avavad esimest korda metsa- ja puidutööstusettevõtted.

Päeva jooksul saab osa võtta rohkem kui 40 sündmusest nii metsas, maal kui ka suuremate linnade läheduses. Kõik päeva üritused on osalejatele tasuta. 

“Tänapäeva ühiskonna pilk on pingsalt suunatud metsa poole, sest seal peitub suur väärtus praeguste ja tulevaste põlvkondade jaoks. Eestis on olemas terved perekonnad, kelle eesmärgiks on olnud meie metsade hoidmine ja kasvatamine, ning koos päeva korraldajatega töötame taas selle nimel, et metsa hoidmise tööd teadvustada ja au sisse tuua,” sõnastas päeva eesmärgi Luua Metsanduskooli direktor ja Eesti Metsaseltsi president Haana Zuba-Reinsalu.  

Kõigis Eesti maakondades ootavad huvilisi endale külla kogenumad metsamehed, jahimehed ja metsandust õpetavad koolid, sealhulgas Eesti Maaülikool ja Luua Metsanduskool. Metsarahva päeva programm pakub mitmekülgseid elamusi nii nädalavahetust nautivatele peredele kui ka kogenud metsanduse entusiastidele, ulatudes väliklassidest Hiiumaal metsatehnika tutvustamiseni Jõgevamaal.

Osaleda saab lühikestel ja pikematel matkadel, kus üheskoos metsakasvatajatega õpitakse tundma metsa eluringi ning saadakse tuttavaks kohaliku looma- ja taimeriigiga. Suurematele seiklejatele jagab laanes üksinda ellujäämiseks nippe Kaitseliit, kuid tegevusi jagub ka põlislaantest väljapoole. 

Juhul, kui 18. septembril metsa ikkagi ei jõua, saab loodusega teha digitutvust Metsarahva päeva kodulehel, üheskoos Eesti metsahoidjate videote ja lugudega. Ürituse kodulehel on avatud ka metsanduse viktoriin, mille auhinnaks on nii 1000 noore puu istutamine võitja valitud maakonda Alexela kogukonnaprogrammi poolt kui ka vahvad metsaelamused tervele perele. 

Tänavune Metsarahva päev toimub esmakordselt, saades osaks traditsioonilisest Metsandustöötajate päevast, mida tähistatakse iga septembri kolmandal nädalavahetusel. Metsarahva päeva peakorraldajaks on MTÜ Eesti Metsaselts. Projekti elluviimist toetab  SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit.

Rohkem infot päeva kohta saab aadressil www.metsarahvapaev.ee. Seoses COVID-19 viiruse levikuga paluvad korraldajad külalistel registreerida valitud sündmusele läbi kodulehe, et oleks tagatud vaba koht ja oleks võimalik vältida kohtumiste ülerahvastatust. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.