Euroopa karusloomafarmidest avastati koroonaviirus

Foto: Loomus

Möödunud pühapäeval kinnitas Hollandi põllumajandusministeerium, et kahes Hollandi karusloomafarmis on naaritsatel avastatud Covid-19. Loomade eestkoste organisatsiooni Loomus hinnangul on viiruspuhang järjekordne argument karusloomafarmide lõplikuks sulgemiseks.

“Karusloomakasvatus on poliitiliselt ja majanduslikult ning rahvatervise seisukohast ebastabiilne tööstusharu, mille vastu seisab suurem osa Euroopa kodanikest,” ütles Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp. “Karusloomafarmide jätkamise poolt pole enam mitte ühtegi arvestatavat argumenti.”

Kokku üle 20 000 naaritsa

Hollandi ministeeriumi kohaselt testiti naaritsaid pärast mitmesuguste sümptomite ilmnemist, sealhulgas hingamisraskuste ja tavapärasest kõrgema suremuse tõttu.

Beek en Donkis ja Milheeze’is asuvates farmides on kokku üle 20 000 naaritsa. Mõlemad asuvad Põhja-Brabanti provintsis, mis on Hollandi koroonapuhangu epitsentris ja Hollandi naaritsatööstuse südames.

Üks suurimatest tootjatest

Hollandi rahvatervise instituut on ettevaatusabinõuna sulgenud jalakäijatele ja jalgratturitele farmide ümbruses umbes 400 meetri suurused alad.

Ministeeriumi avalduse kohaselt on varasemad uuringud näidanud, et tuhkrutaolised loomad, nagu naarits, on vastuvõtlikud koroonaviirustele.

Holland keelas karusloomakasvatused 2013. aastal 11aastase üleminekuajaga. 2016. aastal oli Hollandis umbes 160 karusloomafarmi, mis tootsid viis miljonit karusnahka aastas. Holland oli Taani ja Hiina järel suuruselt kolmas karusnahatootja maailmas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.