Rohelise pealinna aastal on Tallinn loonud mittetulundustoetuse elukeskkonda rikastavatele ja väärtustavatele algatustele. Kolme vooru peale laekus üle 100 taotluse ja toetust said neist 49. Kokku toetab Tallinn 49 keskkonnaprojekti enam kui miljoni euroga.
Komisjoni eesmärk oli valida välja projektid, mis oleksid võimalikult suure mõjuga ning võimalikult erinevates valdkondades ning mis sobiksid Euroopa rohelise pealinna programmi või toetaksid „Rohejälje“ projekti.
“Otsustasime toetada erinevaid haridusprogramme nii noortele, vanematele kui ka erivajadustega inimestele, juba toimuvaid sündmusi, mis teevad rohelise pealinna aasta puhul keskkonnateemadele pühendatud eriprogramme nagu Robotex, Tallinn Music Week ja PÖFF ning kestlikke lisandusi meie linnaruumi nagu Logi tn kogukonnasaun Linnahalli kõrval, Puuetega Inimeste Koja meelte aed ja ämbriaiad Kassisabas,” lausus Komisjoni esimees, abilinnapea Vladimir Svet.
Ta tõi eraldi välja veel Tallinna esimese kliima rahvakogu ning suure Läänemere väikeprügist puhastamise kampaania, mida tehakse koostöös Let’s Do It World sihtasutusega ning millega kutsutakse üles kõiki Läänemere-äärseid linnu puhastama oma rannikualasid väikeprügist.
Kolmandas voorus sai toetust 36 projekti.
SA Rohetiiger saab 30 000 eurot Tasakaalus majanduse konverentsi „Elevant toas“ korraldamiseks.
Precious Plastic Estonia saab 2900 eurot projektile „Taaskasuta jalgrattaga sõites“.
MTÜ Let’s Do It World saab 150 000 eurot projektile „Puhas ja elus Läänemeri“, mis korraldab suure rahvusvahelise Läänemere väikeprügist koristamise kampaania.
Tallinna Mesinike Selts saab mesindushariduse jagamiseks Tallinna õppeasutustes 6800 eurot.
Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA saab korduskasutusnõude kasutamiseks juunis toimuval noorte laulu- ja tantsupeol 27 000 eurot.
Tartu Ülikool saab näituse „Teatepulk Kütiorust Kadriorgu. Võim“ publikuprogrammi “Võim, inimene ja loodus” jaoks 5649 eurot.
Eestimaa Looduse Fond saab projektile „Vana metsa õpperada“ 14 830 eurot.
MTÜ Kuum ja külm saab 12 024 eurot lisaraha Logi kogukonnasauna loomiseks Tallinna sadamaalale linnahalli lähedale.
MTÜ Cleantech ForEst saab kliimaprobleemide lahendamisele suunatud innovatsioonivõistluse Climathoni korraldamiseks 12 795 eurot.
Sügisel toimuva Tallinna esimese kliima rahvakogu korraldamiseks sai Teaduse ja Kultuuri SA Domus Dorpatensis 33 518 eurot.
Moedisainer Reet Aus (Aus Mood OÜ) saab ringdisaini stuudio „Trash to Trend“ loomiseks 66 200 eurot. Näitleja ja aktivist Henessi Schmidt saab 4965 eurot jätkusuutlikkuse ja keskkonnateemaliste loengute läbi viimiseks üritusel „One World“.
Spordiürituste Korraldamise Klubi saab keskkonnahoidlikule Tallinna Maratonile ja Sügisjooksule jätkusuutlikest materjalidest medalite loomiseks 45 400 eurot.
Eesti Kaasaegse Kunsti muuseum saab 10 hõlmikpuu istutamiseks projektiga „Hõlmikpuu hõlmas“ 4900 eurot. MTÜ Põhjala tehas saab 500 eurot toetust Põhjala tehases linnakanade pidamiseks.
VIVITA Estonia OÜ saab projektile „Loov vabamänguala linnaruumis“ 6840 eurot. MTÜ Ruumiharidus saab projektile „Makett, see on lugu ruumist“ 5056 eurot.
Tallinna Linnuklubi projekti „Pealinna elurikas linnuhoiuala Paljassaares“ toetab linn 7363 euroga.
Maria Strukova projektile „Okaspuu seiklus. Männikäbi saladus“ eraldati 1000 eurot.
Rotermann City sai 20 000 eurot Rottermanni kvartalisse linnamaale elurikka haljastuse rajamiseks ja Telliskivi Loomelinnak (FG Food OÜ) roheluse loomiseks samuti 20 000 eurot.
Impact Day MTÜ sai rahvusvahelise jätkusuutliku ürituse Impact Day 2023 turundamiseks 5000 eurot.
MTÜ TalTechi Vesinikuorganisatsioon sai projektile „Leidlike Inseneride Tehnoloogia Festival“ 750 eurot.
MTÜ Elamussport sai Simple Sessioni raames tasuta linnaruumi ürituste korraldamiseks 30 000 eurot ja Tour d´ÖÖ Tallinna jalgratta ühissõitude korraldamiseks 10 000 eurot.
Ede Schank Tamkivi sai rohepööret käsitlevate uudissõnade konkursi läbi viimiseks 12 270 eurot.
MTÜ Robotex sai projektile Green City Entrepreneurial Challenge’i korraldamiseks 32 831 eurot.
Eesti Teadushuvihariduse Liit sai Minecraftis toimuva õpilasvõistluse “Minu roheline linn” korraldamiseks 22 860 eurot.
SA Tallinna Teaduspark Tehnopol sai 22 515 eurot nutimesilate rajamiseks Pirita, Kristiines ja Nõmmel, sh mesitarude, mesilasperede, päikesepaneelide ja andmeplatvormide kulude katteks.
MTÜ Vanalinna Selts sai projektile „Vanalinna aia QR taimekataloog“ 11 500 eurot.
Tallinna Puuetega Inimeste Koda sai meelte aia rajamiseks 40 260 eurot.
Eesti Vaegkuuljate Liit sai projektile „Keskkonnahoid lihtsas keeles“ 5000 eurot. MTÜ Amanita sai projektile „Rohenügimine erilistele inimestele“ 10 500 eurot.
PÖFF sai rohelise pealinna keskkonnafilmide eriprogrammi jaoks 10 600 eurot.
Eesti Korteriühistute liit sai keskkonnahariduslikule projektile „Keskkonnatark korteriühistu“ 20 635 eurot.
SA Poliitikauuringute Keskus Praxis sai projektile „Aktiivse koolitee sekkumised“ 10 659 eurot.
Esimeses voorus anti raha viiele projektile, kokku 253 834 eurot. Toetust said Eesti arhitektide liit, Estonian Anthropocene Centre, MTÜ Lähme Nulli, MTÜ Liikuv Eesti ja MTÜ Kuum ja Külm.
Toetuse teises voorus eraldas linn kaheksale projektile kokku 102 468 eurot: Wildernet OÜ, OÜ Cappo, Kassisaba Selts, FUTU OÜ, Jaapani animafilmide festival (MTÜ J-Tsoon), SA Junior Achievement Eesti, Tallinn Restaurant Week, Tallinn Music Week (Shiftworks OÜ).