Uudis

Fotod: Paldiski LNG terminalis lõppesid merepõhja süvendustööd

F: Alexela/Infortar

Täna lõppesid Alexela ja Infortari poolt Paldiskisse rajatava LNG terminali tarbeks tehtavad merepõhja süvendustööd Pakrineeme tipus Lahepere lahes. Süvendustööd kestsid kümme päeva ja need teostas Belgia firmale Jan de Nul kuuluv laev Pedro Alvares Cabral. 

„Meri on nüüd suurte laevade vastuvõtuks valmis, järgmise sammuna alustame tuleval nädalal haalamiskai ehitust, mille konstruktsioon valmib 1. septembriks. Kuna süvendustööd läksid plaanitust kiiremini, oleme oma osas endiselt kindlad ja oma ajagraafikust isegi mõnevõrra ees,“ märkis Infortari tegevjuht Martti Talgre. 

„Oleme käivitanud terminali ehitustegevuse heas usus eesmärgiga saavutada tarnekindlus ning teeme kõik endast oleneva, et tänavu sügiseks Vene gaasile reaalne alternatiiv tekiks ja nii igale kodutarbijale kui ka tööstusele oleks gaasivarustus tagatud,” sõnas Alexela juhatuse esimees Marti Hääl. “Peale seda kui saame Eleringilt kirjaliku kinnituse luua toru- ja turuühendis hiljemalt 30. novembriks, saame allkirjastada laeva rendilepingu, misjärel on terminali komplekt koos.” 

Paldiski terminal valmib kahe etapis – esimene etapp hõlmab kai ja Balticconnectoriga ühenduse ehitamist ning ujuvterminali rentimist, teises etapis ehitatakse välja püsiv lahendus ka terminalile. 

Tänavu sügiseks valmiva terminalitaristu maksumus ulatub 40 miljoni euroni, millele lisandub ujuvterminali kaheaastane rent ca 100 miljonit eurot ja Eleringi poolt rajatav toruühendus.

Gaasitoru on LNG terminali kõige väiksem osa, kuid sisult sama oluline kui kai ja laev – ilma toruühenduseta terminal tööle hakata ei saa. Toru- ja turuühenduse on lubanud rajada Elering, seda kohustab Eleringi tegema ka riigikogus teisel lugemisel olev seaduseelnõu 596SE. 

Loe ka Rohegeeniuse artiklit “Võitlus ja vaidlus LNG pärast: Miks on veeldatud maagaas hea ja mis on selle puudused?“.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.