Uudis

FOTOD: Säästliku teehoolduse ja -ehituse hind on meeletu. Verston uuendas tehnikat ligi üheksa miljoni euro eest

Hooldesõiduk. Foto: Verston

Eesti üks suurimaid teedeehitus- ja korrashoiu ettevõtteid Verston investeeris möödunud aastal uude hooldus- ja ehitustehnikasse ligi 9 miljonit eurot, et vähendada CO2 jalajälge taristuvaldkonnas ning teha tööd senisest efektiivsemalt.

Talvise teehoolde perioodi alguseks saabusid Verstoni piirkonnakeskustesse üle Eesti 19 kõige moodsamat Scania ja Volvo hooldeautot. Masinaparki lisandus ka 15 uut John Deere traktorit, efektiivsemaks lumekoristuseks soetati 360 000 euro eest uusi sahkasid ja suveks 900 000 euro väärtuses niiduseadmeid.

Kahe saha ja soolapuisturiga varustatud uued hooldesõidukid on juba tõestanud enda headust selle talve tormiste ilmadega lund ja libedust tõrjudes. 

Ettevõte panustab ka teedeehitusmasinate- ja seadmete kaasajastamisse. Selleks osteti möödunud aastal pool miljonit eurot maksev uus purusti ning investeeriti kokku 620 000 eurot laaduri ja asfaldi laoturi soetamiseks. Lisaks täiendati seadmeparki väiksemate laadurite ja mitme ekskavaatoriga. 

„Rohepööre taristuvaldkonnas on möödapääsmatu,” tõdes Verstoni tehnikavaldkonna juht Kert Kaljurand. “Oleme Verstonis seadnud eesmärgi vähendada enda tegevusest tekkivat CO2-heidet, ehitada ja hooldada teid senisest targemalt, säästlikumalt. Praegune tehnoloogia veel ei võimalda ehitusvaldkonnas loobuda fossiilkütuste kasutamisest, kuid uued sõidukid ja seadmed on senistest märksa ökonoomsemad ning saastavad vähem keskkonda.” 

Tema sõnul toimetavad uued masinad palju efektiivsemalt ning moodsad sõidukid tagavad töötajatele kaasaegsed ja mugavad töötingimused.

2010. aastal tegevust alustanud Verston vastutab teede korrashoiu eest viies Eesti piirkonnas, kus riigimaanteede kogupikkus on rohkem kui 5500 kilomeetrit. See teeb Verstonist Eesti suurima teehooldaja. Ettevõte on koos partneritega ehitanud mitu riigile olulist objekti, näiteks Reidi tee Tallinnas, asfalteerinud Tartu maantee Kose-Võõbu ja Võõbu-Mäo neljarealised lõigud, rajanud Kommunismiohvrite Memoriaali taristu ning Tallinna ja Ämari lennujaama laiendused. 2022. aastal andis ettevõte tööd kokku ligi 330 inimesele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.