Uudis

Galerii: Tallinnas näeb tasuta näitusel huvitavaid veeloomi

Näitus "Ookeani hiiglased".Foto: Nautica keskus

Nautica ostukeskuses avati uus tasuta hariv ja interaktiivne näitus “Ookeani hiiglased”. Keskuse külastajatel saavad 8. aprillini osa võtta ookeanilisest teekonnast, mille käigus saab tutvuda ookeani helide saatel ohtlike ja võluvate olenditega, kes elavad maailmameredes.

Tartu Ülikooli Eesti mereinstituudi teadur Arno Põllumäe: „On hea meel näha, et selline suurejooneline ookeani elanikke tutvustav näitus on jõudnud Eestisse. Enamik inimesi ei näe selliseid veeloomi oma silmaga kunagi ning piltidel või videotel ei pruugi päriselt aru saada, kui suured nad on. See näitus aitab anda hea ettekujutuse sellest, millised näevad ookeani hiiglased välja elusuuruses.”

„Ookeanite hiiglased“ näitusel eksponeeritakse elusuuruses ookeani hiide nagu kašelott ehk võidisvaal, hiid-vasarhai, laiksilm-delfiin ehk harilik afaliin, valgehai jpt. Näitus sisaldab ka ookeanilist heliseina, fotoseina, aga ka Euroopa ühte suurimat hai lõualuude ja hammaste kollektsiooni, mis jätab erilise mulje ka paljunäinud lastele.

“Meil on väga hea meel tuua “Ookeani hiiglaste” näitus Nautica keskusesse. Meie külastajad naudivad eriti just selliseid rõõmuküllaseid tegevusi, mis pakuvad meeldejäävaid emotsioone. Julgustame kõiki kohale tulema ja kasutama ära head võimalust, et saada osa sellest imelisest tasuta näitusest,” lisas Nauticat omava Capfieldi juhatuse liige Ruben Gornischeff.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.