Uudis

Harjumaal asusid reisijaid teenindama uue põlvkonna gaasibussid

F: Go Bus

Go Bus alustas detsembri algusest Harjumaal sõitjatevedu nelja, Euroopas ainulaadse Scania gaasibussiga, mis toovad olulise keskkonnasäästu.

Go Busi tegevjuht Andrei Mändla sõnul alustasid uued, keskkonnasäästlikud ja mugavad gaasibussid reisijaid teenindama Harjumaa lõunaosas. „Tõime detsembri algusest Harjumaa maakonnabussiliinidele neli täiesti uue põlvkonna Scania bussi, mis on reisijatele mugavad, avarad ning mitte väheolulisena, keskkonnasõbralikud,“ lausus Mändla. “Uued Scania Fencer 1 bussid teenindavad Harjumaa liinidel Tallinna-Kose suunda.”

Go Busi uutes bussides on 43 istekohta ja 21 seisukohta. Iga istmepaari juures on kaks USB-laadijat telefoni või muu nutiseadme laadimiseks, samuti on buss varustatud selliste sõidumugavust pakkuvate lisadega nagu topeltklaasid ja konditsioneer ning passiivsed ja aktiivsed ohutussüsteemid, näiteks kolme punkti turvavööd.

Kindlust soetada just Fencer 1 mudelid lisas Andrei Mändla sõnul asjaolu, et Go Bus on varem teinud head koostööd Scaniaga. „Meie viimane suurem ühine tehing oli Tartu linna 64 kliimaseadmetega varustatud gaasibussi ostmine. Tehingud on end ära tasunud ja tõestanud busside kvaliteeti ja töökindlust,” lausus Go Busi tegevjuht.

Scania Baltikumi busside toote- ja müügijuht Ragnar Jürgens sõnas, et ühistransport peab olema sõiduautoga mugavuselt ja turvalisuselt konkurentsivõimeline. „Uut Fencer 1 mudelit iseloomustab avar ja kaasaegne reisijateruum, reguleeritava roolisamba ja lülitite paigutusega juhiala ning gaasimootor, mis töötab ka biogaasiga,” lausus Jürgens.

Fencer 1 bussidel on Scania neljanda põlvkonna gaasimootor, mille edasiarenduste juures on suunaks võetud väiksem kütusekulu, suurem pöördemoment ning parem töökindlus. 12-käiguline täisautomaatne käigukast võimaldab leida mootoril kõige ökonoomsema pöörete vahemiku ning lisab sõidule sujuvust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.